ВАКС закрив справу ексголови Держаудитслужби Гаврилової

Вищий антикорупційний суд (ВАКС) через сплив строків для притягнення до відповідальності закрив справу колишньої голови Державної аудиторської служби Лідії Гаврилової, яку обвинувачували у недостовірному декларування майна на 4,6 млн грн за 2016 рік. 

Внесення недостовірних даних до декларації є злочином невеликої тяжкості. Максимальний строк, за який можна притягнути до відповідальності за нього — 3 роки. Гаврилова подавала декларацію за 2016 рік у березні 2017, тому строки вже минули. ВАКС закрив справу.

Нагадаємо, спочатку Лідію Гаврилову обвинувачували за двома статтями кримінального кодексу: незаконне збагачення і декларування недостовірної інформації. Однак Конституційний суд скасував статтю про незаконне збагачення, тому цей епізод закрили.

Гаврилова внесла недостовірні відомості до декларацій за 2015 (понад 2,86 млн грн) та 2016 (понад 4,67 млн грн) роки. Вона вказала недостовірну вартість квартири у Києві: 1,06 млн грн, замість фактичних 2,74 млн грн. Також не відображені автівка та два паркомісця, власником яких є її колишній чоловік. Слідство вважає, що, попри розлучення, Гаврилова досі має з ним сімейні стосунки.

Судді Антикорупційного суду знали, що строки у багатьох справах, які стосуються недекларування за 2016 рік, спливуть навесні цього року. При цьому вони не змогли організувати призначення засідань так, щоб встигнути розгляд до кінця березня. 

Детально про це розповідав у своїй колонці для “Української правди” юрист Центру протидії корупції Андрій Савін: Перші провали ВАКС: чому Труханов, Гаврилова та інші “топи” залишаться непокараними за “брехню” в деклараціях.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності