ВАКС відмовив фігуранту справи Онищенка у скасуванні застави

Судді Вищого антикорупційного суду Лариса Задорожна, Ярослав Шкодін та Олег Федоров відмовили колишньому заступнику голови правління ПАТ “Укргазвидобування” Вадиму Шленчаку в зміні запобіжного заходу.

Обвинувачений просив змінити тримання під вартою із альтернативною заставою на особисте зобов’язання.

Шленчака обвинувачують в участі у злочинній організації, підконтрольній колишньому депутату Олександру Онищенку, та пособництві у вчиненні розтрати коштів, отриманих від продажу природного газу, видобутого в рамках укладених “Укргазвидобуванням” договорів про спільну діяльність.

У 2017 році суд призначив Шленчаку 10 млн гривень альтернативної застави. Ці гроші за нього вніс його товариш, ексголова правління ПАТ “Банк інвестицій та заощаджень” Владислав Байрака.

Зі слів захисту, заставу вносили за дуже цікавою схемою. Байрака заплатив заставу від свого імені на казначейський рахунок суду. Після того, як гроші прийшли і Шленчак вийшов із СІЗО, вони уклали між собою договір позики. Документ нібито мав засвідчити, що Байрака позичив гроші.

Але юридично ніякої позики ніхто нікому не давав, фактично договір був фіктивним, так як сума застави була внесена ще до укладення договору і вносилася особисто Байракою, а не по довіреності від імені Шленчака.

Згодом розмір застави суди кілька разів зменшували. Зараз вона становить 3,8 млн гривень.

Шленчак каже, що отримав претензію від Байраки про повернення коштів і бідкався, що в такому випадку на нього подадуть до суду, і він змушений буде заплатити ще й пеню разом з додатковими витратами.

За словами Шленчака, зараз він заробляє 5 200 гривень як директор компанії, яка займається будівництвом, однак наразі вона не має замовлень. Шленчак стверджує, що реноме обвинуваченого і постійні суди заважають йому знайти нормальну роботу.

При цьому це не заважає йому платити 21 тисячу гривень оренди за квартиру, на що нібито йдуть заощадження, які добігають кінця.

На жаль, продовжити дослідження доказів у справі спільників Онищенка не вдалося через хворобу адвокатки одного з обвинувачених, через що засідання відклали.

Сьогодні також мало пройти засідання за обвинуваченням самого Онищенка, однак воно не відбулося, оскільки один із членів колегії захворів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності