ВАКС стягнув з адвокатів Девелопмент еліт зі справи Труханова 80 тисяч гривень за систематичні зриви засідань

Судді Вищого антикорупційного суду Олег Ткаченко, Віталій Дубас і Олег Коліуш наклали грошове стягнення на адвокатів Михайла Коротюка та Сергія Лисенка, які представляють інтереси ТОВ “Девелопмент Еліт” зі справи заводу “Краян” за обвинуваченням мера Одеси Геннадія Труханова та ще шести осіб.

Сьогодні ці адвокати вкотре не прийшли і зірвали підготовче засідання. Причому відбулося це далеко не вперше. Раніше суд уже накладав на адвоката Коротюка 13 тис грн грошового стягнення і той нібито навіть встиг сплатити цю суму. Тому за систематичні неявки суд знову наклав на Коротюка грошове стягнення, на цей раз у розмірі 33 306 гривень. 47 580 гривень стягнення наклали на адвоката Лисенка. Вони мають право оскаржити це рішення.

Підготовче засідання у цій справі не можуть провести уже близько 10 місяців. Хоча у ручному суді в Одесі всю цю справу з тисячами сторінок документів та допитами сотні свідків пройшли всього за 8 місяців. Тому лише такі дії суддів ВАКС дають хоч якусь надію на те, що справа зрушила з мертвої точки.

Суд також визнав неповажними причини численних неявок адвокатів Лисенка і Коротюка і вкотре звернувся до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури для притягнення їх до дисциплінарної відповідальності. Однак судячи із результатів попередніх звернень, жодного результату від КДКА очікувати не варто.

Також судді частково задовольнили клопотання прокурора та не будуть надалі проводити засідання у режимі відеоконференцзв’язку з Приморським судом Одеси. Тепер фігуранти, включно із мером Трухановим, змушені будуть приїжджати на засідання до Києва.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вищий антикорупційний суд засудив ексзаступника міністра Гримчака до 10 років ув’язнення з конфіскацією майна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності