“В мыслях пирог с казенной начинкою”: ВАКС розпочав розглядати справу депутата Юрченка

Судді Вищого антикорупційного суду Тетяна Гавриленко, Олена Танасевич та Катерина Сікора розпочали розглядати по суті справу народного депутата Олександра Юрченка, який пройшов до парламенту під прапорами “Слуги народу”.

Депутату та його неформальному помічнику Івану Фіщенку зачитали обвинувальний акт.

Юрченко та Фіщенко заявили, що не розуміють суті обвинувачення і не визнають своєї провини, тому головуючій довелося повторно зачитати статті, які їм інкримінують.

Прокурор САП Андрій Перов оголосив вступну промову. За даними обвинувачення, минулого року підозрювані отримали у детектива, який працював під прикриттям, 13 тисяч доларів за те, щоб внести в Раду законопроєкт про зміни до законодавства щодо переробки твердих побутових відходів.

Ще 200 тисяч доларів Юрченко нібито вимагав для підкупу своїх колег, народних депутатів-членів профільного комітету та забезпечення голосів за законопроєкт у залі Верховної Ради.

Прокурор наприкінці своєї промови зацитував уривок із Салтикова-Щедріна: “Легионы сорванцов, у которых на языке “государство”, а в мыслях пирог с казенной начинкою”.

З промовами також виступили Юрченко, його захисниця та адвокат обвинуваченого Фіщенка. Сам же Фіщенко від вступної промови відмовився.

Наприкінці засідання судді також відмовили дружині Фіщенка у скасуванні арешту з автомобілів Тесли, БМВ Х6 та Тойоти. У майбутньому ці авто можуть бути конфісковані в дохід Держави.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності