В кримінальній справі по Шабуніну поновили розслідування

Відразу після зимових свят слідчі Дніпровської поліції взялися з новими силами за “справу Шабуніна”. Сьогодні, 15 січня, в приміщенні Дніпровського районного відділку поліції мав відбутися одночасний допит голови Центру Протидії Корупції Віталія Шабуніна та помічника народного депутата Всеволода Філімоненка.

На думку активістів, на сьогоднішньому допиті слідчі будуть намагатися довести, що Філімоненко – не провокатор, а журналіст, якого побив Шабунін. Допит був організований за ініціативи самого Філімоненка.

“Факт підтвердження журналістської діяльності Філімоненком потрібен слідчим саме для інкримінування Шабуніну більш тяжкої статті кримінального кодексу”, – каже юрист Центру Протидії Корупції Олена Щербан.

Але Всеволод Філімоненко перетворив допит на фарс і прийшов на нього з “групою підтримки” – своїми соратниками, які всюди ходять з ним. “Приніс на допит шоколадки та почав роздавати їх всім присутнім”, – повідомила з приміщення Дніпровської поліції Олена Щербан.

Факт підтвердження журналістської діяльності Філімоненком потрібен слідчим саме для інкримінування Шабуніну більш тяжкої статті кримінального кодексу

Варто відмітити, що досудове слідство у “справі Шабуніна” тягнеться вже більше півроку. Через “особливу складність справи” в ньому беруть участь аж 9 слідчих. Але до цього часу вони так і не спромоглися завершити розслідування та направити справу до суду. Слідчі вже четвертий раз продовжують строки розслідування через прокуратуру, обґрунтовуючи таку необхідність кожного разу іншими обставинами.

Наразі стаття, яку інкримінують активістові, передбачає виправні роботи терміном до двох років або обмеженням чи позбавленням волі до трьох років.

Нагадаємо, що у ході судового засідання адвокати Шабуніна звернули увагу суду на те, що протоколи допитів свідків, які надали прокурори, написані “під копірку”. Крім того, адвокати зазначили, що текст висновку медичного експерта, на основі якого була складена підозра, містить неточності та неправдиві факти.

Так, ушкодження у Філімоненка зафіксовано на лівій стороні обличчя, хоча на відео видно, що Шабунін бив його по правій половині. Крім того, як випливає з тексту експертизи, лікарі “швидкої”, котрі госпіталізували Філімоненка, не виявили ушкоджень і його перевели до іншої лікарні, де він провів 22 дні.

“Через очевидну замовність справи і небажання її закривати, з лютого, щоб подовжити термін досудового розслідування, буде потрібний спеціальний дозвіл заступника Генерального прокурора”, – додає Щербан.

В ЦПК розцінюють такі дії прокуратури та поліції виключно як тиск на активістів. Поновлення слідчих дій відразу на початку року свідчать про те, що справу ніхто не збирається перекваліфіковувати чи закривати, а навпаки – її далі використовуватимуть для тиску на організацію.

Прикметно, що інші справи про напади та побиття журналістів правоохоронці розслідують безрезультатно. Лише одиниці справ доходять до суду. Зокрема, після Революції гідності за статтею 345-1, що інкримінується Шабуніну, було винесено лише 3 вироки. У двох випадках це – угода про примирення, а в третьому обвинуваченого взагалі звільнено від відбування покарання з іспитовим строком.

Нагадаємо, що 8 червня 2017 року біля будівлі Дніпровського військового комісаріату Києва виник конфлікт між главою ЦПК Віталієм Шабуніним та Всеволодом Філімоненком, помічником депутата Радикальної Партії Сергія Мельничука. Філімоненко називає себе журналістом, але більш відомий своїми багатьма провокативними роликами, а не журналістськими матеріалами.

З оприлюдненого активістами відео видно, що так званий “журналіст” спровокував Шабуніна, і той дав Філімоненку ляпаса по обличчю. Через деякий час цілий і неушкоджений провокатор підбіг до Шабуніна і пирснув йому в лице газовим балончиком. А вже 16 серпня Шабуніну вручили підозру про вчинення тяжкого злочину.

Згодом слідчі змінили кваліфікацію і текст підозри. Тепер Шабуніну інкримінують “тілесні ушкодження середньої тяжкості і перешкоджання роботі журналіста”. Якщо “провину” голови ЦПК доведуть, йому загрожує 3 роки ув’язнення.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Розбіжності у свідченнях та відсутність меддокументів: суд у справі Шабуніна допитав судмедексперта та рентгенолога
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Хронологія переслідувань: суд допитав Шабуніна у справі про побиття псевдожурналіста Філімоненка

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності