В’язниці за брехню в деклараціях не буде: як Рада врятувала чиновників від реального покарання за злочин

Верховна Рада проголосувала за законопроєкт 4460-д щодо відновлення відповідальності за брехню в декларації. Депутати підвищують суму брехні в декларації: за брехню від  9 млн грн каратимуть лише “гуртожитком”, натомість за брехню від 1 мільйона до 9 буде лише штраф у 51 тисячу гривень. Таким чином, Рада  відмовилася встановлювати покарання за такий злочин у вигляді позбавлення волі, натомість  хоче обійтися лише обмеженням волі. 

За таке рішення проголосувало 289 депутатів. Законопроєкт підримали і ініціатори конституційної кризи, зокрема депутути із фракціїї ОПЗЖ, а також депутати тих фракцій, які раніше відстоювали необхідність позбавлення волі – “Голос” та “Європейська солідарність”. 

Раніше Європейська Солідарність реєструвала законопроект, який передбачав два роки позбавлення волі за брехню в декларації. Фракція Голос також раніше офіційно заявила, що вимагає повернення покарання у вигляді саме позбавлення волі. Також таке покарання пропонував президент Володимир Зеленський. 

“Голосування законопроекту в такому вигляді – це корупційна змова депутатів проти країни. Щоб покарати чиновника хоча б обмеженням волі посадовець має помилитися аж на 9 мільйонів. За це йому навіть не загрожує позбавлення волі в тюрмі, а обмеження в гуртожитку (з можливістю його залишати). Елітна трикімнатна квартира в центрі Києва обійдеться максимум у 8 млн. Збрехавши про таку нерухомість – депутат чи посадовець теж просто заплатить штраф чи відбудеться громадськими роботам”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

Окрім обмеження волі до 2 років за брехню понад 9 мільйонів  альтернативними покараннями буде штраф від 51 тис. гривень до 85 тисяч гривень, а також громадські роботи з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до трьох років.

Таке  покарання не матиме належного стримуючого ефекту і не відповідатиме позиції міжнародних партнерів. Наприклад, посли Великої сімки наголосили, що “важливо забезпечити, щоб покарання за неправдиві та неподані майнові декларації  ефективно стримували корупцію та не послаблювались”. Водночас, запропоновані депутатами санкції ще й за умови збільшення суми брехні є явним послабленням.

Більше того, поблажливе “обмеження волі” уряд пропонує відмінити вже найближчим часом. Тож “карати” чиновників та депутатів за мільйонну брехню в деклараціях не будуть навіть обмеженням волі.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”
Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності