В Антикорсуді засудили до 2 років в’язниці експрокурора ГПУ, який хотів “купити” посаду в НАБУ

Вищий антикорупційний суд у складі суддів Олега Коліуша, Віктора Дубаса і Олега Ткаченка виніс вирок у справі експрокурора Генеральної прокуратури (ГПУ) Олександра Матюшка, який пропонував хабар за посаду в Національному антикорупційному бюро. 

Матюшка визнали винним і призначили покарання у вигляді позбавлення волі до 2 років. Експрокурор може оскаржити це рішення до Апеляційної палати ВАКС протягом місяця.

Також суд призначив Матюшку запобіжний захід у вигляді застави у 32 тисячі грн, яка діятиме до набрання вироком законної сили.

Це одна із перших справ НАБУ взагалі, а також перша справа у моніторингу Центру протидії корупції, в якій обвинувачений отримав реальний в’язничний термін. Сподіваємося, надалі ще більше принципових для нас справ отримуватимуть логічне завершення” — коментує юрист ЦПК Андрій Савін. 

Нагадаємо, затримали Матюшка лютому 2016 року НАБУ. Він запропонував членам конкурсної комісії віл 5 до 10 тисяч доларів за посаду керівника чи заступника керівника підрозділу детективів НАБУ, проте замість працевлаштування отримав кримінальну справу, яку передали до суду ще в березні 2016 року.

У суді, серед іншого, дослідили відеозапис, на якому видно, як Матюшко намагається домовлятися із членом комісії, говорить про “фінансові питання”, про різницю сум за заступника керівника і власне керівну посаду.

Також у суді допитували свідків Олексія Гриценка і Віталія Шабуніна, які були членами конкурсної комісії з відбору детективів НАБУ. Вони співпрацювали зі слідством і допомогли викрити і затримати Матюшка. 

За інформацією НАБУ, Матюшко працював прокурором у Генеральній прокуратурі України з 2014 року.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності