Підтримати

Умовно відкритий реєстр авто МВС

МВС може відкрити реєстр Державтоінспекції із значно обмеженими можливостями для пошуку даних про власників авто.

Вчора на сайті МВС раптово з’явився і так само раптово зник доступ до єдиного реєстру автівок Державтоінспекції.Той самий реєстр, за допомогою якого можна встановлювати, скільки авто забули вказати в декларації мажори-прокурори, СБУшники, депутати місцевих рад та інші чиновників по всій країні.

“Машини, дачі – все в заначці” – з таким плакатом міністр юстиції Павло Петренко приходив до нас на акцію під Парламент у день ухвалення закону про відкриття реєстрів рухомого на нерухомого майна.

Закон передбачає, що за допомогою відкритих реєстрів – нерухомості, кадастрової карти, власників авто, громадяни зможуть дізнатися про чиновницьку “заначку”, нажиту під час державної служби.

Утім, схоже, у МВС і Кабмін по-своєму зрозуміли суть антикорупційного закону.

Так, перші спроби отримати витяг з реєстру призвели виявили дуже небезпечну проблему, що обмежує, а якщо чесно – фактично унеможливлює – пошук власників авто.

Розробник заклав дату народження власника як обов’язковий критерій пошуку.

Реєстр МВС

Якщо вказати тільки ПІБ і не вказати дату народження власника, система не здійснює пошук автомобілів, що робить відкриття Реєстру не лише безглуздим, а й в принципі –непотрібним.

Знайти дату народження чиновника доволі складно, бо в декларації вона не вказується. Знайти дату народження його родичів, на яких зазвичай записують своє майно особливо талановиті держслужбовці – неможливо.

Таким чином на рівні імплементації МВС вбиває головну ідею закону – можливість перевірки всього майна чиновника (безвідносно того, на кого воно офіційно оформлено).

Ми отримали пояснення від розробника реєстру, що таке обмеження під час пошуку, як дата народження, робиться для того, аби розрізніти результати по однофамільцях. Так, це є проблемою як для користувача, так і для адміністратора реєстру, утім, вона уже має прикладне рішення, втілене Мінюстом у реєстрі прав на нерухоме майно.

Щоб не плутати пошукові результати по однофамільцях, дата народження власника повинна бути можливим, а не обов’язковим критерієм пошуку. Результати, отримані по однофамільцях, можна видавати блоками, сортуючи майно за власниками.

Хто зі знайдених власників потрібен – користувач розбереться самостійно.

Саме такий підхід називатиметься – відкритим доступ до інформації про власників транспортних засобів.

P.S. Зараз реєстр МВС працює у тестовому режимі

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності