Укрзалізниця планувала закупити обладнання на майже 5 млн у компанії з “чорного списку”

Центр протидії корупції добився відміни двох тендерів підрозділом Укрзалізниці на загальну суму в 4,7 мільйони гривень. Переможцем обох закупівель стала одна і та ж компанія, якій заборонили брати участь у торгах до 2020 року.

У серпні 2018 року відокремлений підрозділ “Укрзалізниці” – “Панютинський вагоноремонтний завод” організував два тендер на закупівлю обладнання: комплексу вібродіагностики колісних пар та пресу демонтажу буксових вузлів.

На обох тендерах на торги вийшло дві ті ж самі компанії. Пропозиція однієї з них у двох випадках була відхилена через невідповідність тендерній документації. Таким чином переможцем тендерів стало ТОВ”СП “СТАН-КОМПЛЕКТ” із пропозицією 3 036 000 грн за комплекс вібродіагностики та 1 680 000 грн за прес.

Своєю чергою, юристи ЦПК встановили, що пропозиція цієї компанії мала б бути відхилена філією “Укрзалізниці”. Адже відповідно до рішення Антимонопольного комітету України  від 13 грудня 2017 року компанія-переможець перебуває у так званому “чорному списку” через змови під час публічних закупівель.

“Як зазвичай буває у таких ситуаціях, компанія-переможець подала довідку про те, що не притягувалася протягом останніх трьох років до відповідальності через змови на торгах. Однак філія “Укрзалізниці” навіть не перевірила достовірність цієї інформації, яка є на сайті АМКУ”, — коментує юрист ЦПК Олександр Литвин.

Так, згідно з законом, компанія відсторонюється від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо її притягували до відповідальності через антиконкурентні узгоджені дії під час публічних закупівель.

Після звернення юристів ЦПК на “Прозорро” з’явилася інформація про відміну двох тендерів через відхилення всіх учасників.

Детальніше про оскаржені юристами ЦПК закупівлі дивіться на сайті ukr.aw. Загалом за час роботи організації активісти не дали роздерибанити понад 4,3 млрд грн.  

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель
Після звернень ЦПК “Охмадит” вирішив не купувати обладнання на 600 млн гривень у фірм з кримінальним шлейфом

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності