Підтримати

Українцям пропонують намалювати корупцію

22 квітня в Україні стартував 4-й міжнародний конкурс “Стоп цензурі! Громадяни за вільні країни”, присвячений корупції. 

Цьогоріч організатори конкурсу з арт-активізму та креативних практик пропонують учасникам будь-якого віку, громадянства та освіти у плакаті, малюнку або вірші, показати, що таке корупція і дати цьому явищу власне визначення:  “Корупція – це…”.

“Україна, так само як й інші молоді демократії, опинилася в ситуації пробуксовування реформ. Основною перепоною на шляху успішного розвитку стала корупція. Свобода слова, критичне мислення, спільні дії громадян, спрямовані на контроль за владою, здатні змінити ситуацію. Осмислення проблеми та відкритий діалог – перший крок на шляху змін”, – пояснює вибір цьогорічної тематики ідеолог конкурсу Аксінья Куріна.

Роботи на конкурс приймаються в п’яти категоріях: зображення, текст, вірш, лозунг, мультимедіа.

Подати роботи можна чотирма мовами: українською, кримськотатарською, англійською, російською. Переможців конкурсу визначатимуть три журі: журі експертів, інтернет-користувачів та спеціальне журі.

До складу журі експертів увійшли: Алім Алієв, співзасновник «Крим SOS», медіа-консультант; Микола Гончаров, дизайнер; Аліса Ложкіна, головний редактор Art Ukraine; Наталя Синепупова, дизайнер, Школа візуальних комунікацій; Наталя Соколенко, журналіст, «Громадське радіо»; Анастасія Станко, журналіст, Hromadske.tv; Владислав Троїцький, режисер, продюсер, засновник ГОГОЛЬFEST.

До спеціального журі увійшли представники організацій з протидії корупції та журналісти-розслідувачі: Дмитро Гнап, журналіст, програма «Слідство.інфо»;  Олексій Хмара, виконавчий директор Transparency International Україна, Тетяна Пеклун, член правління Центру протидії корупції; Наталя Седлецька, журналіст, програма «Схеми».

У дні конкурсу відбудуться також дискусії та майстер-класи з арт-активізму. Після оголошення рішення журі найкращі роботи експонуватимуться в Києві та регіонах України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява Центру протидії корупції щодо протестів у Білорусі
12 днів після підпалу будинку Шабуніна: його ще не допитували і не визнали потерпілим
Заява активістів щодо переслідування Віталія Шабуніна

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності