У Вищого антикорсуду хочуть незаконно забрати справу про рекордний хабар у $ 5 млн дол. (ДОКУМЕНТ)

У розпорядженні ЦПК опинився документ, який засвідчує, що сьогодні, 13 квітня, Касаційний кримінальний суд у складі Верховного Суду розглядатиме передачу справи про рекордний хабар керівництву НАБУ та САП від Вищого антикорсуду до Шевченківського районного суду м. Києва. Засідання призначено на 16.30.

Відповідне клопотання надійшло від захисника обвинуваченого Андрія Кічі.

Експерти ЦПК наголошують, що будь-які рішення про передачу справи з Антикорупційного суду є незаконними, оскільки Кримінальний процесуальний кодекс України прямо забороняє це.

“У статті 33-1 Кримінального процесуального кодексу прямо вказано про те, що інші суди не можуть розглядати справи, які підсудні Вищому антикорупційному суду”, – зазначає юрист ЦПК Вадим Валько.

Він нагадує, що 2 квітня цього року обвинувальний акт у цьому провадженні остаточно відправили до Антикорупційного суду.

Водночас Вадим Валько зауважує, що попередні зливи топкорупційних справ показують, що ймовірність незаконної передачі справи щодо рекордного хабара із ВАКС існує.

“Раніше Верховний Суд саме у цій справі підтримав незаконну схему “зливу” справ топкорупції через Печерський суд. На думку суддів Верховного суду, апеляційна палата ВАКС нібито не має права переглядати рішення Печерського чи будь-якого іншого районного суду у справах НАБУ. Саме за такою схемою у НАБУ забрали справу щодо заступника глави Офісу Зеленського Олега Татарова. Цю ж схему намагаються використати у ще кількох справах, зокрема щодо “плівок ОАСК” та ВіЕйБі Банку”, – зазначає юрист.

Детальніше схему зливу справи Татарова наші експерти описали у статті для Української правди.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ВАКС стягнув 3,6 млн грн з голови Васильківського суду Максима Ковбеля у справі про цивільну конфіскацію

Читайте також

Всі новини
Судова реформа на межі катастрофи: Етична рада пропускає до ВРП сумнівних кандидатів, блокує гідних і не пояснює своїх рішень
Роботу Вищої ради правосуддя слід відновити у конституційний спосіб та відповідно до судової реформи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності