У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів

10 серпня нардеп від “Слуги народу” Андрій Клочко зареєстрував законопроект 7654 “Про внесення змін до деяких законів України стосовно уніфікації вимог до керівників окремих державних органів”. 

Нардеп пропонує переглянути вимоги до кандидатів на посаду директора НАБУ, наприклад, запровадивши мінімальний вік кандидатів у 35 років, встановивши нові вимоги щодо підтвердження володіння українською та англійською мовами, заборонивши бути Директором НАБУ членам політичних партій тощо. 

Цей законопроект може використовуватись задля відкладення початку конкурсного відбору нового директора. Або ще гіршим є варіант, якщо конкурс розпочнеться і ВР схвалить цей законопроект вже під час його проведення. Зміна вимог до кандидатів під час триваючого конкурсу є одним зі способів його зриву та повторного його проведення, наприклад, якщо фіналістами не будуть лояльні до влади кандидати” – коментує член правління ГО “ЦПК” Олена Щербан.

Лише наприкінці липня Уряд нарешті розблокував діяльність конкурсної комісії з обрання директора НАБУ, скасувавши незаконну вимогу, яка стосувалась члена комісії за міжнародною квотою Драґо Коса. Це нарешті мало дати початок роботі конкурсної комісії, яка досі не провела жодного свого офіційного засідання.

Обрання та призначення директора НАБУ є однією з умов для збереження за Україною статусу кандидата на членство в ЄС та для початку переговорів про членство в Європейському Союзі. Президент Зеленський нещодавно анонсував початок конкурсу на нового директора Бюро.

Окрім цього, законопроєкт розширює перелік підстав для звільнення керівників низки держорганів, включно з НАБУ, НАЗК та САП. Однією з нових підстав для звільнення пропонується встановити “притягнення до адміністративної відповідальності за адміністративне правопорушення, пов’язане з корупцією”. Раніше у такий спосіб намагались звільнити попереднього директора НАБУ, сфабрикувавши щодо нього адмінпротокол.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності