У ВАКС показали відео, на якому експрокурор ГПУ пропонує 10 тисяч доларів за керівну посаду в НАБУ

У Вищому антикорупційному суді відбулося засідання у справі колишнього прокурора Генпрокуратури Олександра Матюшка. Його обвинувачують у пропонуванні хабаря у 10 тисяч доларів конкурсній комісії за посаду керівника або заступника керівника підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро (НАБУ). 

Під час засідання прокурори розповіли, що Матюшко пропонував хабар одній особі із конкурсної комісії. Кому саме — не кажуть. 

Матюшко, своєю чергою, сказав, що на хабар його нібито провокували. І що нібито члени конкурсної комісії перебували у злочинній організації з працівниками НАБУ для провокацій хабарів. 

Але після цього сторона обвинувачення показала у залі суду відеозапис, на якому видно, як Матюшко начебто намагається домовлятися із членом комісії, говорить про “фінансові питання”, про різницю сум за заступника керівника і власне керівну посаду. 

Нагадаємо, 17 лютого 2016 року НАБУ повідомило про затримання прокурора ГПУ, який пропонував членам конкурсної комісії хабар у 10 тисяч доларів США за працевлаштування в Бюро. Прокурор ГПУ Олександр Матюшко хотів забезпечити позитивне рішення, щоб стати керівником чи заступником керівника підрозділу детективів НАБУ.

На суді Матюшко заявляв, що «ніякого злочину не вчиняв» та вважає події «підкупом і провокацією з метою створення вигляду боротьби з корупцією».

За інформацією НАБУ, Матюшко від 2013 року працював прокурором у Генеральній прокуратурі України, а до того був районним прокурором в Кіровоградській області.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності