Підтримати

У ВАКС дослідили інформацію зі швейцарської флешки у справі Мартиненка

У Вищому антикорупційному суді три дні поспіль досліджували докази у справі ексдепутата Миколи Мартиненка і спільників, яких обвинувачують у розкраданні 700 млн грн з держпідприємств НАЕК “Енергоатом” і “СхідГЗК”. 

Поміж матеріалів справи на засіданнях дослідили інформацію з флешки, яку передали Національному антикорупційному бюро і Спеціалізованій антикорупційній прокуратурі швейцарські правоохоронці. На ній докази того, що Мартиненку належала фірма-прокладка Bradcrest, через яку виводилися гроші з “Енергоатома”. Також там є подробиці руху розкрадених грошей.

Адвокати намагалися переконати суд, що швейцарські документи неправдиві, а Мартиненко зі спільниками не причетні до виведених з “Енергоатому” коштів. Захисники обвинувачених повторювали це по кілька разів, тому головуюча суддя Федорак зупиняла їх, не даючи повторюватися і затягувати процес. 

Екскерівник держкомпанії “СхідГЗК” Руслан Журило, спільник Мартиненка, виявив безпрецедентну неповагу до суду. Він назвав процес “порнографією”, казав судді “заспокойтеся”, робив їй зауваження, провокував прокурора. А в кінці, після прохання прокурора припинити провокації сказав тому: “закрой хавальник”.

Також у суді дослідили докази, що стосуються бізнес-партнера Мартиненка Ігоря Керезя і вилучені під час слідчих дій у нього. Адвокати просили визнати докази недопустимими, проте суд відмовив їм. 

Нагадаємо, що усі ці докази вже досліджувалися у нереформованому Шевченківському районному суді, коли справу розглядали там. Ми детально описували цей процес у наших релізах. 

Нагадаємо, що Мартиненка зі спільниками обвинувачують в організації схеми з розкрадання коштів українських держпідприємств “Східний гірничо-збагачувальний комбінат” і “НАЕК Енергоатом”. Загальні збитки, за даними слідства, сягають 700 млн грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності