Підтримати

У суді зачитали докази впливу Мартиненка у роботу ВККС та ВРП

Під час судового засідання у справі Миколи Мартиненка суддя Шевченківського суду зачитав лист адресований секретарці екс-нардепа із проханням втрутитися в роботу Вищої кваліфікаційної комісії суддів (ВККС) та Вищої ради правосуддя (ВРП) для призначення лояльних до Мартиненка суддів.

5 березня відбулось чергове засідання у справі щодо колишнього народного депутата від Народного фронту Миколи Мартиненка та його спільників.

Лист, який зачитав суддя Володимир Бугіль, 16 лютого 2015 надіслала співробітниця ПАТ «Діамантбанк» Федик Н.В. секретарю Мартиненка.

Діамантбанк використовували в схемі відмивання коштів Мартиненком та його спільниками. Загалом через організовані на двох державних підприємствах схеми розікрали майже 700 млн грн.

У документі зокрема зазначено: «… Попереднім головою Вищої кваліфікаційної комісії суддів Самсіним були відправлені Президенту України такі кандидати для переведення в Голосіївський суд м. Києва: з Балаклавського районного суду міста Севастополі Шкірай та з Антрацитівського міського суду Ладиченка.

У Філатова в Адміністрації Президента лежать укази на призначення цих суддів. Прохання не допустити цього, оскільки: по-перше у Самсіна не було повноважень, коли він склав ці подання, по-друге це не правильні люди. У той же час у даний момент в ВККС (голова Козьяков С., обраний від Мін’юсту як член ВККС, а надалі Голова ВККС) знаходяться документи на правильних суддів – Кухарська та Денисюк (це кандидатури, які необхідно підтримати та забезпечити їх переведення в Голосіївський суд);

Дії, які потрібно вчинити: Голова ВККС направляє лист в АП з проханням відкликати подання на переведення Шкірая та Ладиченка і скерувати для переведення в Голосіївський районний суд міста Києва документи на Кухарську та Денисюк.

Друге, до ВРП надійшло декілька скарг на суддів (Голосіївського районного суду м. Києва – ред.) Калініченко, Мирошниченко та Фролов — необхідно підтримати даних суддів та не допустити відкриття провадження по них».

Вища кваліфікаційна комісія суддів (ВККС) та Вища рада правосуддя (ВРП) відповідають за формування суддівського корпусу, переведення суддів та забезпечення незалежності судової влади.

Щодо двох із семи названих суддів прохання виконали. Так, суддю Кухарську тимчасово перевели до Голосіївського суду у грудні 2017 року. Щодо судді Мирошниченко відкрили дисциплінарне провадження, проте згодом закрили.

Суддя Наталія Кухарська Указом Президента від 29 грудня 2017 тимчасово (шляхом відрядження до 6 місяців) була переведена з Кіровоградської області у Голосіївський суд. Наразі вона рахується суддею Новоукраїнського районного суду Кіровоградської області.

Згідно з даними сайту Вищої ради правосуддя у лютому 2017 року щодо судді Оксани Мирошниченко було відкрито дисциплінарне провадження за порушення, вчинені суддею під час подій, пов’язаних із Революцією гідності (позбавлення посвідчень водія за візит до Януковича).

Проте, уже 11 квітня 2017 року ВРП прийняло рішення про відмову у притягнення судді Мирошниченко до відповідальності у зв’язку зі спливом строків. Хоча, у мотивувальній частині рішення ВРП і було зазначено про вчинення суддею дисциплінарного проступку.  

Однак щодо п’яти інших суддів прохання наразі не виконали. Судді Шкірай та Ладиченко таки були переведені до Голосіївського суду. Суддів Калініченко та Фролова звільнили. Суддя Денисюк указом від 2014 року призначена суддею районного суду у Житомирській області.

Судді Шкірай та Ладиченко були призначені лише на п’ять років. Наразі, у Ладиченка закінчились повноваження, тому дані щодо підстав його звільнення зараз відсутні.

Сергій Ладиченко був притягнутий до дисциплінарної відповідальності рішенням ВРП у травні 2018. Йому оголосили попередження. Згодом, його прізвище було в порядку денному ВККС на 19 липня 2018 для проведення співбесіди за результатами дослідження досьє суддів у межах кваліфікаційного оцінювання. Щодо нього ВККС було оголошено перерву у прийнятті рішення. На сьогодні, його прізвища немає у переліку судді в Голосіївського районного суду Києва.

Суддя Шкірай, за даними журналістів, володіє моторною яхтою Salpa Laver, отримав від КМДА у якості гуманітарної допомоги автомобіль Mercedes-Benz С 180 вартістю близько 35 тисяч доларів

Згідно з офіційними даними, двох суддів Голосіївського районного суду Києва Калініченко та Фролова звільнили.  

Калініченко Ларису звільнили Указом Президента від 24 лютого 2016 у зв’язку з порушення присяги. Решту проваджень, відкритих пізніше було закрито, оскільки суддя вже була звільнена. Суддю Фролова звільнили Указом Президента від 24 вересня 2016 через порушенням присяги судді.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У Зеленського за “схемою Татарова” в Печерському суді відмазують свого ексголову ОДА, який попався на 1,8 млн грн хабара
“Если изымут комп, Наде надо улетать”. Як менеджери Коломойського замітали сліди після виведення 8,2 млрд грн “Приватбанку”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності