У Раді повторно голосуватимуть за учасника комісії з відбору директора БЕБ. Список кандидатів

12 липня о 15 годині парламентський комітет Комітет з питань правоохоронної діяльності на відкритому засіданні повторно відбиратиме представника Верховної Ради до складу конкурсної комісії з обрання Директора Бюро економічної безпеки України. Громадська організація “Центр протидії корупції” проаналізувала кандидатів, серед яких обиратимуть учасника комісії.

Серед них – журналістка, яка відпрацьовувала інтереси ексрегіонала Євгенія Мураєва, ексдепутатка Надія Савченко, яку підозрюють у підготовці терористичних актів та держперевороту, а також довірена особа скандального “слуги” Дмитрука  та інші.

Нагадаємо,  від Верховної Ради до конкурсної комісії БЕБ визначаються три людини: одна – за поданням правоохоронного комітету, ще двоє – за поданням Комітету з питань податкової та митної політики. У залі народні депутати вже підтримали двох людей, яких висунув податковий комітет. Але людину від правоохоронного – Олексія Ушакова, який є партнером вищезгаданого “слуги” Дмитрука, – провалили. Через це правоохоронний комітет має заново здійснити добір та рекомендувати Раді ще раз кандидата на голосування до складу комісії.

Список кандидатів

Бочкала Роман Олександрович

Співзасновник та координатор ВГО “Стоп корупції”. У вересні 2018-го “Стоп корупції” була фактично виключена з Глобальної мережі журналістів-розслідувачів GIJN. Це перший випадок в історії глобального об’єднання, що охоплює 177 організацій у 76 країнах світу. Рада GIJN у своєму рішенні зазначала, що “Стоп корупції” занадто залучена до політичної активності, а також були тривожні твердження про відсутність журналістського професіоналізму та про конфліктів інтересів.

Видання, яке спеціалізується на моніторингу ЗМІ в Україні, “Детектор медіа” ще на початку 2019 року зробило підбірку сумнівних розслідувань від “Стоп корупції”, очолюваної Бочкалою. Зокрема, про забудову берегів Осокорківських озер. Поки місцеві мешканці боролися з будівництвом, “Стоп корупції” медійно підтримував забудовника. 

Крім того, Бочкала сам розповідав, що ініціатором створення “Стоп корупції” був тодішній перший заступник очільника ОДА Київської області Лев Парцхаладзе, який має скандальний шлейф через забудову історичних місць у столиці та який ставав героєм антикорупційних журналістських розслідувань.

Інший співзасновник “Стоп корупції” – Тарас Лилик – керував комунальним підприємством Київської облради “Готово”, яке було створене за участю Парцхаладзе. Коли ж останній став заступником міністра регіонального розвитку, будівництва та ЖКГ, Лилик теж перейшов до Мінрегіонбуду.

Також проєкт запам’ятався відверто компліментарними сюжетами про пастора Володимира Мунтяна, який називає себе апостолом. У трьох сюжетах один за одним розповідалося, як він зцілює смертельно хворих.

Кірющенко Олександр Михайлович

Кандидат у 2010 році отримав адвокатське посвідчення, та, відповідно до даних державного судового реєстру, виступав представником  сторони у цивільних та адміністративних спорах. Кандидат з 2011 до сьогодні є одноосібним власником ТОВ “Академічна міжнародна корпорація”, проте наразі невідомо чи товариство є чинним, оскільки в аналітичній системі YouControl нема жодної фінаносвої звітності.

Дружина кандидата – прокурор відділу захисту інтересів дітей та протидії насильству прокуратури Одеської області. Проте кандидат наразі намагається стягнути аліменти з дружини, оскільки, за його свідченнями, вона не проживає разом з ним та двома дітьми. Наразі суд відмовив у видачі наказу у зв’язку з тим, що акт непроживання особи за місцем реєстрації був вкладений ним та дітьми, а не комісією ЖЕКу.

Ушаков Олексій Олександрович

До грудня  2019 року кандидат був старшим оперуповноваженим в особливо важливих справах відділу протидії хабарництву (ГУ НП в Одеській області). Після звільнення з поліції отримав адвокатське свідоцтво.

У 2020-му Олексій Ушаков балотувався в Одеську міськраду від партії “Сила і честь”.

У 2020-му заснував разом з Артемом  Каспар’яном ТОВ “Ушаков і партнери” (діяльність в сфері права). Водночас, Каспар’ян є помічником скандального нардепа від “слуг” Артема Дмитрука та співзасновником ГО “Офіс законодавчих ініціатив”. Також серед співзасновників ГО “ОЗІ” виступають Володимир Савченко та Степанюк Олександр, які водночас є співзасновниками ГО “Волонтерський рух “Спільна мета”, який й делегував Ушакова та Бабія на конкурс до Комісії. 

Нагадаємо, Артем Дмитрук 2 травня засвітився у шоу Шарія щодо подій в Одесі. В перший день роботи Верховної Ради цей депутат за кілька годин після голосування за новий Кабмін не зміг назвати імені очільника уряду Гончарука. Також Дмитрук голосував за збереження Авакова в кріслі глави МВС

Ткачук Ганна Олегівна

Кандидатка є одноосібною власницею, директоркою і головною редакторкою ІА Жизнь.Инфо (41738981). У телеграм-каналі Життя.інфо активно висвітлювала діяльність партії ОПЗЖ в Одесі та області, цитувала, зокрема, нардепа Вадима Рабіновича з мітингів під НБУ, а також ексеріонала Євгенія Мураєва та інших.

Ганна Ткачук є також директоркою благодійного фонду «Життя» 41392219. Фонд зареєстрований за адресою Одеса, вул. Жуковського, 43. В тому ж будинку, що і регіональна організація ПП “Наші” Мураєва. Станом на 12.01.2020 вона була керівницею Одеської регіональної організації ПП “НАШІ” (42545760).

Волонтерка БФ «HELP.ODESSA» 43160798 — фонд організовує спільні акції з ПП “НАШІ”, про що на Життя.інфо є кілька публікацій.

З 01.10.2017 до 16.10.2018 кандидатка фінансувала Одеську регіональну організацію “ОПОЗИЦІЙНА ПЛАТФОРМА – ЗА ЖИТТЯ”. Загалом за рік Ганна Ткачук задонейтила 35 500 гривень, з найбільшими платежами 18.09.2018 у 19 407 грн, 29.04.2018 на 8 250 грн та 01.10.2017 на 6 540 грн. 

На місцевих виборах 2020 балотувалася у Одеську міську раду від Слуги народу, №23 у загальному списку (№5 у районному), по Приморському району (6 округ), проте не обрана. Її довіреною особою на виборах був Драчевський В’ячеслав Сергійович, автор петиції на сайті президента 01.02.2021 “О вынесении на Всеукраинский референдум вопроса о полной языковой и культурной децентрализации в Украине”, яку Ганна Олегівна також підписала.

Попович Ростислав Ігорович 

На чергових місцевих виборах 2015 року кандидат  балотувався від партії Укроп до Барської районної ради Вінницької області.

Ростислав Попович був членом Ради громадського контролю при Державному бюро розслідувань з 26.04.2018 по 26.04.2019 року.  Під час другого відбору у 2019 році у раду громадського контролю, ймовірно, відбувалось накручування голосів. Так, ДБР стверджували, що тринадцять кандидатів, серед яких в тому числі був і Ростислав Попович, отримали більше тисячі голосів за короткий проміжок часу з однієї IP-адреси зі схожими номерами телефонів. Один з учасників відбору подав до суду і призначення переможців заблокували. Але Попович оскаржив рішення та у 2020 році касаційну скаргу остаточно виграв

Разом з колишнім ведучим прокремлівського каналу ZIK Василем Апасовим та іншим співзасновником ТОВ Апасов ТВ Олегом Шрамом від 22 липня 2019 є засновником та членом ГО “Рада громадського контролю”, основна діяльність якої і пов’язана з РГК ДБР.

З 22 сiчня 2019 року співзасновник та  керуючий партнер АО «Айлекс» (#42765670), іншою співзасновницею адвокатського об’єднання є  Халаґєра Олена Анатоліївна. У 2019 вона позивалася до Кабміну та МВС і через ОАСК вимагала звільнення Авакова. У березні 2020 року кандидат, своєю чергою, позивався до ДБР і через ОАСК намагався заборонити Олександру Соколову виконувати обов’язки директора ДБР, а у серпні 2020 року знову через ОАСК намагався заборонити роботу евакуаторів у Києві 

У 2019 році від імені Операторів газорозподільної системи подавав апеляцію на рішення ОАСКу. Так, своїм рішенням суд задовольнив позов операторів і  скасував розміри нормативних втрат газорозподільчих підприємств, затверджені Міністерством енергетики у 2015 році, проте також за власною ініціативою змінив спосіб і порядок виконання постанови. ОАСК зобов’язав НКРЕКП заново затвердити ці норми на основі нормативів 2003 року. Саме цю частину рішення оператори і оскаржували в Шостому апеляційному адміністративному суді м. Києві.

Ростислав Попович був автором петиції, опублікованої 14 серпня 2020 року, щодо звільнення Артема Ситника, директора НАБУ, проте петиція не набрала потрібних 25 тисяч голосів. Як адвокат, Ростислав Попович захищає фігурантів розслідувань НАБУ. Він є захисником народного депутата 8-го скликання Борислава Розенблата у кримінальному провадженні №42016000000003712 від 28 листопада 2016 року (“бурштинова справа”), генерального директора державного спеціалізованого підприємства «Об’єднання «Радон»  Ігоря Буксанчука, якого 27 квітня 2020 року викрили під часі надання голові ДАЗВ неправомірної вигоди у розмірі 210 тисяч гривень в обмін на погодження призначення йому річної та щоквартальної премій у понад 430 тис. грн. 

Савченко Надія Вікторівна

Народний депутат України 8-го скликання, Голова політичної партії «Громадсько-політична платформа Надії Савченко», Самозайнята особа.

15 грудня 2016 року Надію Савченко виключили із фракції “Батьківщина”, чому передував візит Савченко до Мінська, де вона вела переговори з керівниками терористів – “ДНР” і “ЛНР” . 

За даними проекту “Чесно”, після затримання Надії Савченко 22 березня 2018 року ексрегіонал Євген Мураєв пообіцяв надати їй юридичну та медійну підтримку. У той же день на телеканалі NewsOne, що належить Мураєву, почали транслювати рекламний ролик, в якому Савченко анонсувала, що буде балотуватися у президенти.

Інфорація про організацію, яка номінує Савченко:

ТОВ Апасов-ТВ 

24 липня 2019 року було зареєстровано ТОВ Апасов ТВ. Директором та співзасновником товариства є Апасов Василь. Іншим співзасновником є Олег Шрам – постійний кандидат на конкурсах із зайняття керівних посад. Востаннє Шрам подавася на голову САП, раніше – НАЗК, ДБР. За даними ЗМІ, Олег Шрам є близьким до Романа Труби, колишнього директора ДБР.

Василь Апасов раніше був співзасновником та головою правління ГО Національний інтерес, ще раніше  працював журналістом на каналі Мураєва Ньюзван. Мати колишньої дружини Василя Апасова, Уляна Лозан власниця ТОВ “ІА УНН”. Апасов був обличчям телеканалу ZIK, власником якого є Тарас Козак, народний депутат від ОПЗЖ. 02 лютого 2021 року проти каналів Козака було введено  санкції РНБО.

Буряченко Олексій Валентинович

Наразі – доцент Вінницького фінансово-економічного університету. 

Був один із організаторів політичної партії “Сила людей” на Вінниччині. У 2015 році очолював обласну організацію партії та виборчий штаб на місцевих виборах до Вінницької міської ради.

Лише протягом 2020 року подавав свою кандидатуру в члени наглядової ради Національної суспільної телерадіокомпанії України, в члени наглядової ради Координаційного центру з надання правової допомоги, члени наглядової ради Державного бюро розслідувань.

Кандидат протягом 2016-2018 рр. не зазначав в деклараціях жодної нерухомості. Ні в місті реєстрації (Вінниці), ні в містах, де обіймав різні посади: 2016-2017 рр. – м.Подільськ, 2017-2018 рр. – Ромни та Суми.

Каменєв Михайло Володимирович 

Державний експерт експертної групи впровадження політик реінтеграції Директорату реінтеграції та гуманітарного розмінування Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України а також виконавчий директор ГО Правозахисна ініціатива. 

Михайло є експертом Асоціації українських моніторів дотримання прав людини а також входить до експертної групи РПР щодо реформи органів правопорядку.  

Іщенко Сергій Володимирович

Виконавчий директор Миколаївської громадської організації “Розумне управління містом” (ГО “РОЗУМ”), засновником та Головою правління якої є Мойсол Петро Леонідович

Напередодні місцевих виборів у 2020 році ГО “РОЗУМ” підтримував представників від “Нашого Краю”, “ЄС”, “Слуг” та партії мера Дніпра Бориса Філатова “Пропозиція”, тож важко говорити про політичну заангажованість.

Загалом до складу організації увійшли колишній заступник фінансового відділу Служби Миколаївського автодору(чоловік якої займається здачею в оренду будівельної техніки), колишній головний лікар Миколаївського онкодиспансера, ряд підприємців.

Відповідно до аналітичної системи Youcontrol, Іщенко до 2016 року очолював ПП “Сергіус Гешефт”, основним КВЕДом якого в той час зазначались Азартні ігри та ігри на гроші.

Також Іщенко володів ТОВ “Т.П.О-Продукт”.

Романенко Ярослав Михайлович

Начальник юридичного управління департаменту забезпечення діяльності секретаріату Національної асоціації адвокатів України (НААУ), яку очолює соратниця  ВіктораМ едведчука Лідія Ізовітова

До слова, членом  у Раді адвокатів (РАУ) при НААУ від Києва є одіозний адвокат Миколи Мартиненка, Руслана Журила та інших Ігор Черезов. За них у парі з Романенком свого часу  закликали голосувати у Раду громадського контролю при Державному бюро розслідувань.

Від  НААУ членами ключового органу суддівського самоврядування – Вищої ради правосуддя  – є екссекретар  РАУ НААУ Павло Гречківський та Олексій Маловацький.

Станом на квітень 2020 при балотуванні до РГК ДБР повідомляв, що з 2015 року є адвокатом АО “Інхелп”. Засновниками цього адвокатського об’єднання є  секретар  НААУ Вадим Красник  та адвокат Сергій Вилков, який водночас є Головою Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури при НААУ. 

Зокрема, Вилков був адвокатом Броварської судді Ганни Білик, яку Вищим антикорупційним судом засуджено за хабар на шість років. Також Вилков є адвокатом судді Голосіївського суду Новака (Новак за посередництва колишнього судді цього ж суду О.Білика отримали неправомірну вигоду у розмірі 8000 доларів за ухвалення рішення у цивільній справі). 

Тобто колега Романенка Вилков захищає у ВАКС суддів-хабарників. 

Фальковський Андрій Олександрович

З 2017 по теперішній час – доцент кафедри правознавства у Одеському регіональному інституті державного управління Національної академії державного управління при Президентові України. Був довіреною особою під час дочасних парламентських виборів у 2019 році вже згаданого нардепа від “слуг” Артема Дмитрука.

У 2017 році  Фальковський судився з Національною академією прокуратури через нібито незаконне звільнення. Позов було задоволено частково: визнано звільнення незаконним та стягнуто на його користь з академії прокуратури 118 000 грн середнього заробітку за час вимушеного прогулу.

Судячи з Єдиного державного реєстру судових рішень, Фальковський спеціалізується на представництві інтересів осіб або у справах про ДТП, або про стягнення різних відшкодувань колишнім держслужбовцям з відповідних держорганів.

Як приклад, успішного ”захисту”  – справа  Аль Шахатре Ахмада, який у 2018 році попався одеським поліцейським у стані алкогольного сп’яніння за кермом. 

Також Фальковський у 2020 році увійшов до складу робочої групи Вищої ради правосуддя з питань реформування процесуального законодавства та судоустрою і статусу суддів.

Ольшанський Олександр Якович

Керівник інвестиційного холдингу ТОВ “Інтернет Інвест” (входять реєстратор доменних імен Imena.UA хостинг-провайдер MiroHost, одна з найбільших банерообмінних мереж України УБС (banner.kiev.ua), та ін), заступник голови Виконавчого комітету Національної ради реформ при Президентові України, очолюваної Михайлом Саакашвілі.

У 2014 році балотувався до парламенту по 223 виборчому окрузі у Києві як самовисуванець. 

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності