Підтримати

У Мартиненка підтвердили достовірність документу про те, що він є власником панамського офшору

Обвинувачений у заволодінні майже 700 млн гривень екс-нардеп Микола Мартиненко підписав генеральну довіреність на представлення інтересів панамського офшору «Bradcrest Investment» у судових та позасудових справах у Швейцарії на ім’я адвоката Ганса-Петера Шаада, не розуміючи її зміст.

Відповідний коментар у Шевченківському райсуді Києва 4 лютого надав адвокат Мартиненка Петро Бойко, після того як сторона обвинувачення продемонструвала низку довіреностей, які знаходяться на флешці бізнес-партнера екс-нардепа Ігоря Керезя. Адвокат підтвердив, що Мартиненко підписав документ англійською, хоч і не розумів його зміст, бо не знає мови.

У цій довіреності екс-нардеп підписувався як кінцевий бенефіціарний власник «Bradcrest Investment», що раніше вже встановило слідство. Хоча адвокати Мартиненка продовжують стверджувати, що власником цієї панамської фірми є Джон Фостер.

Утім, минулого засідання прокурори продемонстрували докази того, що Фостера залучали за 250 доларів на рік для того, щоб він був номінальним власником “Bradcrest Investment”.

Також судді дослідили тендерну документацію щодо закупівель держпідприємства НАЕК “Енергоатом”, де вигравала чеська компанія «Skoda JS a.s.». У цих документах зафіксовано низку порушень законодавства, наслідком яких мала б бути відміна торгів.

Також сторона обвинувачення звернула увагу, що в тендерах, крім «Skoda JS a.s.» брали участь  ще дві компанії: директором однієї був Мирослав Фіала, який також був директором на той час «Skoda JS a.s.»; друга компанія була представником «Skoda JS a.s.» в Україні. Це означає, що для імітації торгів тендерний комітет Енергоатому допускав до закупівель лише  «Skoda JS a.s.» та пов’язані із нею компанії.

Нагадаємо, що у період 2008-2012 років за результатами проведення конкурсних процедур між товариством «Skoda JS» та держпідприємством НАЕК «Енергоатом» було укладено договори про закупівлю на суму, еквівалентну 65 млн євро. У результаті цих торгів, за версією сторони обвинувачення, Мартиненко заволодів коштами “НАЕК “Енергоатом” в сумі 6,4 млн євро.

Раніше “Наші гроші” повідомляли, що справа Мартиненка є лідером за темпами розгляду справ НАБУ в Шевченківському районному суді міста Києва. Попри це сторона захисту постійно наголошує на необхідності прискорення та вимагає не озвучувати в суді частину письмових доказів.

Наступне засідання відбудеться 11 лютого о 09:00 в приміщенні Шевченківського райсуду Києва за адресою: Дегтярівська, 31-А.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – У понеділок Верховний Суд розгляне прохання Бахматюка забрати з Антикорсуду розгляд незаконного закриття його справи

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності