ІНФОГРАФІКА — У конкурсі до антикорсуду залишився 71 кандидат. Міжнародні експерти завершили свою роботу

Завдяки роботі Громадської ради міжнародних експертів із конкурсу до Вищого антикорупційного суду вибуло 42 сумнівних кандидата або майже 40% зі 113, які перед цим успішно склали тестування.

Сьогодні закінчився етап ветування сумнівних кандидатів міжнародними експертами. Проте конкурс до Вищого антикорупційного суду триває.

Спочатку міжнародні експерти висловили сумнів 49 кандидатам, а згодом голосували за виключення їх із конкурсу на спільних засіданнях із Вищою кваліфікаційною комісією суддів. За підсумками шести спільних засідань конкурс покинули 42 кандидати.

Семеро кандидатів залишилися в конкурсі. Їм вдалось переконати міжнародних експертів та кваліфкомісію суддів у своїй доброчесності та професійності.

На відміну від кваліфкомісії суддів, яка раніше брала на віру найсмішніші пояснення кандидатів у конкурсі до Верховного Суду, міжнародні експерти не погодилися визнати доброчесними сумнівних кандидатів на підставі непереконливих доказів. Громадська рада міжнародних експертів показала, як працює європейський стандарт добору суддів”, — зазначає експертка Центру протидії корупції Анастасія Красносільська.

“Тепер Вища кваліфікаційна комісія суддів має застосувати такий же підхід до добору суддів під час нового конкурсу до Верховного Суду, адже кандидати із сумнівним майном чи рішеннями не мають стати переможцями”, — додає Красносільська.

Загалом 69 кандидатів продовжують змагатися за посади антикорупційних суддів. Вони пройдуть співбесіди із Вищою кваліфікаційною комісією суддів, після чого комісія визначить переможців конкурсу.

Президент має призначити суддів не пізніше 30 днів з дня отримання подання Вища рада правосуддя (ВРП) та не має права відмовити у призначенні будь-кого із кандидатів. Очікується, що Петро Порошенко призначить суддів до першого туру президентських виборів — до 31 березня 2019.

До цього із конкурсу ще можуть виключити кандидатів із сумнівних політичними зв’язками, через те, що їхнє призначення  може негативно вплинути на довіру до судової влади.

Такі повноваження мають Вища кваліфікаційна комісія суддів та Вища рада правосуддя, на відміну від Громадської ради міжнародних експертів, яка могла заветувати кандидатів лише через сумніви у їхній доброчесності чи професійності.

До Громадської ради міжнародних експертів увійшло 6 міжнародних експертів із Великобританії, Литви, Канади, Данії та Македонії. Серед них 4 колишні судді та 2 — прокурори.

Нагадаємо, що громадські організації Центр протидії корупції, Фундація DEJURE, Автомайдан та Трансперенсі Інтернешнл Україна склали свій список 55 сумнівних кандидатів. 35 уже вибули з конкурсу.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
У ВР хочуть зірвати конкурс на директора НАБУ і вчергове намагаються підірвати незалежність керівників антикорупційних органів
ВАКС стягнув 3,6 млн грн з голови Васильківського суду Максима Ковбеля у справі про цивільну конфіскацію

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності