У Дніпрі під приводом боротьби з коронавірусом хотіли без тендеру освоїти 2 млн грн

Міська клінічна лікарня №8″ Дніпровської міської ради без тендеру хотіла віддати понад 2,38 млн грн на ремонт приміщення підприємству “Плутон”. Відсутність конкурентної закупівлі пояснювали боротьбою з коронавірусом, однак ремонт лікарні у такий перелік не входить. 

Так, Центр протидії корупції оскаржив закупівлі лікарні №8 у Дніпрі, яка 8 травня уклала із приватним підприємством “Плутон 2019” два прямі договори на здійснення ремонтних робіт приміщення лікарні та сантехнічних мереж загальною вартістю 2,38 млн грн

Справа в тому, що ці закупівлі лікарня здійснила у рамках законодавства щодо боротьби з коронавірусом COVID-19. Згідно з ним, можна напряму укладати договори із постачальником або підрядником, без проведення процедури відкритих торгів та аукціону. 

“Лікарня грубо порушила законодавство, адже хотіла віддати понад 2 млн грн без торгів, які б дозволили знайти вигіднішу пропозицію та зекономити кошти. Більше того, ремонт лікарні навіть не входить до переліку робіт, які потрібні для боротьби з COVID-19 і нагальність такої закупівлі не виправдана”, – коментує юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин.

До списку, що можна закуповувати без тендерів під приводом коронавірусу, входять, наприклад, лікарські препарати, медичне обладнання, перевезення медпрацівників тощо. Своєю чергою, серед переліку немає робіт, які закупила лікарня. 

ЦПК звернувся до лікарні та Держаудитслужби з проханням перевірити закупівлі.

Уже 21 травня 2020 року лікарня повідомила, що дійсно мали місце виявлені порушення, а тому вони розірвали укладені договори.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
У 2020 році українці витратили 14 млрд грн на ліки без доведеної ефективності. Звіт 
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
Громадські та пацієнтські організації закликають МОЗ транслювати та оприлюднювати відео співбесід з кандидатами до Наглядової ради ДП “Медичні закупівлі України”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності