Підтримати

Турчинов блокує головний антикорупційний закон країни

4 вересня  Президент України вніс на розгляд Верховної Ради як невідкладний законопроект «Про систему спеціально уповноважених суб’єктів у сфері протидії корупції», що утворює Національне антикорупційне бюро.

Минув тиждень, але законопроект досі не зареєстрований, попри те, що формальних причин для цього немає.

Вимагаємо від спікера Верховної Ради Олександра Турчинова зареєструвати законопроект до кінця поточного тижня та винести його на голосування в перший сесійний день парламенту.

Ми упевнені, що реєстрація законопроекту блокується політиками навмисно і створення Бюро зробили заручником політичних торгів напередодні дочасних виборів до парламенту.

У разі голосування за проект закону нинішнім складом Верховної Ради створення Антикорупційного бюро можливе вже до кінця цього року.

Та вочевидь, ані чинній владі, ані майбутньому складу парламенту прийняття цього законопроекту не потрібно, адже корумпованим чиновникам не вигідне антикорупційне бюро, що очищатиме їхні «авгієві стайні» від хабарників, злочинців та крадіїв.

Без дієвого та незалежного Бюро заяви та звіти політиків про боротьбу з високопосадовою корупцією є нічим іншим, ніж профанацією та передвиборчої полемікою.

Без створення Бюро не розпочнеться, а закінчиться антикорупційна реформа, широко анонсована президентом Петром Порошенко та Урядом Арсенія Яценюка.

Звертаємося до представників усіх прогресивних демократичних сил докласти усіх зусиль – як у стінах парламенту, так і поза ними, аби законопроект був зареєстрований та винесений на голосування наступного сесійного тижня.

Звернення підтримали: Ініціатива «Реанімаційний пакет реформ», Центр протидії корупції, Transperency International Україна.

Довідково: 

Антикорупційне Бюро займатиметься розслідуванням корупційних злочинів, вчинених високопосадовцями, зокрема: міністрами, народними депутатів, державними службовцями 1-2 категорії, суддями, працівниками Генеральної прокуратури, військовослужбовцями вищого офіцерського складу, керівниками великих державних підприємств.

Відповідно до вимог Міжнародного Валютного Фонду для отримання наступного траншу Україною, проголосувати законопроект про створення Національного Антикорупційного Бюро український парламент повинен до кінця жовтня 2014 року.

Відповідно до розкладу роботи Верховної Ради України, старий склад парламенту працюватиме наступний тиждень, а саме 16-18 вересня, та ще один тиждень перед виборами -14-16 жовтня.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Британська організація заявила про використання ІКЕА незаконно вирубаної української деревини
Канал “1+1” вісім років брехав Нацраді ТБ і радіо про частку Медведчука у власності і може бути позбавлений ліцензії
НАЗК перевірить голову СБУ Баканова через іспанську фірму

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності