Підтримати

ЦПК: Висновок про неможливість звільнення Холодницького — маніпуляція

Центр протидії корупції закликав Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів не маніпулювати законом та звільнити Назара Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури через встановлення фактів грубих правопорушень в його діях.

Так, у нещодавно оприлюднених фрагментах висновку члена кваліфкомісії прокурорів Олександра Ковальчука, який аналізував скарги НАБУ та ГПУ на Холодницького, стало зрозуміло, що член КДКП вбачає грубі порушення в діях Антикорупційного прокурора.

Зокрема мова йде про записи, зроблені в кабінеті Холодницького, на яких він радив, як поводитися на допитах фігурантам кримінальних проваджень НАБУ, інформував їх про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими. У тексті рішення чітко стверджується, що такі дії Холодницького є грубими порушеннями та “тягнуть на звільнення”.

Тим не менше, член КДКП Олександр Ковальчук, який готував висновок стверджує, що кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів не може звільнити Холодницького, а може лише винести йому догану.

Таке тлумачення Закону України “Про прокуратуру” активісти вважають “маніпулятивним”. Так, частина 3 статті 51 Закону України “Про  прокуратуру” чітко визначає підстави припинення повноважень будь якого прокурора, йдеться у відкритому листі до КДКП. Сам цей пункт закону і дає можливість винести рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про неможливість подальшого перебування Холодницького на посаді прокурора.

“Така маніпуляція  нормами закону “Про прокуратуру”  дарує Холодницькому повний імунітет від звільнення, — стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.  — Зафіксувавши у висновку правдивість всіх звинувачень, КДКП згідно закону не просто має право – а зобов’язане рекомендувати звільнити Холодницького з посади прокурора”.

Варто відмітити, що рішення щодо підготовленого висновку доповідача має прийняти Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів більшістю від свого складу.  КДКП складається з одинадцяти членів, п’ятеро з яких є саме прокурори, призначені всеукраїнською конференцією прокурорів, двоє – вчені, призначені з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Одного адвоката призначає з’їзд адвокатів України, ще три особи призначає Уповноважений Верховної Ради з прав людини за погодженням з комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Аваков намагається легалізувати негласні слідчі дії щодо ЦПК за допомогою нардепа Деркача. Заява
Нардеп Дубінський продає на аукціоні автівки, які нещодавно переписав на маму
АНОНС — У Печерському суді почнуть заново розглядати справу експертки “рюкзаків Авакова”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності