ЦПК: Висновок про неможливість звільнення Холодницького — маніпуляція

Центр протидії корупції закликав Кваліфікаційно-дисциплінарну комісію прокурорів не маніпулювати законом та звільнити Назара Холодницького з посади керівника Антикорупційної прокуратури через встановлення фактів грубих правопорушень в його діях.

Так, у нещодавно оприлюднених фрагментах висновку члена кваліфкомісії прокурорів Олександра Ковальчука, який аналізував скарги НАБУ та ГПУ на Холодницького, стало зрозуміло, що член КДКП вбачає грубі порушення в діях Антикорупційного прокурора.

Зокрема мова йде про записи, зроблені в кабінеті Холодницького, на яких він радив, як поводитися на допитах фігурантам кримінальних проваджень НАБУ, інформував їх про хід розслідувань, а також надавав незаконні вказівки прокурорам та порушував норми етики щодо спілкування з підлеглими. У тексті рішення чітко стверджується, що такі дії Холодницького є грубими порушеннями та “тягнуть на звільнення”.

Тим не менше, член КДКП Олександр Ковальчук, який готував висновок стверджує, що кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів не може звільнити Холодницького, а може лише винести йому догану.

Таке тлумачення Закону України “Про прокуратуру” активісти вважають “маніпулятивним”. Так, частина 3 статті 51 Закону України “Про  прокуратуру” чітко визначає підстави припинення повноважень будь якого прокурора, йдеться у відкритому листі до КДКП. Сам цей пункт закону і дає можливість винести рішення Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії прокурорів про неможливість подальшого перебування Холодницького на посаді прокурора.

“Така маніпуляція  нормами закону “Про прокуратуру”  дарує Холодницькому повний імунітет від звільнення, — стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.  — Зафіксувавши у висновку правдивість всіх звинувачень, КДКП згідно закону не просто має право – а зобов’язане рекомендувати звільнити Холодницького з посади прокурора”.

Варто відмітити, що рішення щодо підготовленого висновку доповідача має прийняти Кваліфікаційно-дисциплінарна комісія прокурорів більшістю від свого складу.  КДКП складається з одинадцяти членів, п’ятеро з яких є саме прокурори, призначені всеукраїнською конференцією прокурорів, двоє – вчені, призначені з’їздом представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ. Одного адвоката призначає з’їзд адвокатів України, ще три особи призначає Уповноважений Верховної Ради з прав людини за погодженням з комітетом Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Більше без яєць по 17 і картоплі по 22? Рада прийняла законопроєкт, який змусить Міноборони показати ціну закупівель для ЗСУ за одиницю продукції
Якими плітками обріс скандал із “яйцями по 17 гривень” і що треба зробити, щоб справді вирішити проблему із закупівлями Міноборони
Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності