Підтримати

ЦПК вимагає притягнути до відповідальності адвокатку Надіч, яка зриває засідання у справі Мартиненка

Центр протидії корупції (ЦПК) звернувся зі скаргою до Кваліфікаційно-дисциплінарної комісії адвокатури (КДКА) Миколаївської області для притягнення адвокатки Нонни Надіч до дисциплінарної відповідальності через порушення Правил адвокатської етики і Кримінального процесуального кодексу і просить зупинити її право на адвокатську діяльність на один рік. 

Адвокатка Надіч від кінця липня здійснює захист обвинувачених Володимира Богданця і Олександра Сорокіна у справі екснардепа Миколи мартиненка щодо розкрадання 700 млн грн на державних підприємствах “СхідГЗК” і “Енергоатом”. Протягом кількох місяців вона періодично затягує процес, подає безпідставні клопотання.

На засіданні 20 жовтня після чергових клопотань адвокатів, які вже кілька місяців блокують дослідження доказів у справі, суд вирішив приймати такі клопотання лише в письмовій формі, аби не затягувати процес, а потім визначатися із датою їхнього розгляду. В цей час Надіч з погрозою написати заяву про злочин на суддів піднялася з місця і вийшла. Хоча засідання не було завершене. 

Цим вона фактично порушила Правила адвокатської етики, якими передбачено, що “адвокат повинен реагувати на відповідні дії суду у формах, передбачених чинним законодавством та/або актами Ради адвокатів України, Національної асоціації адвокатів України”, а також бути стриманим і коректним. 

Більше того, вона залишила своїх підзахисних без адвоката, чим порушила їхнє право на захист. Кримінальним процесуальним кодексом передбачено, що участь адвоката є обов’язковою, якщо підзахисні обвинувачені в особливо тяжких злочинах, як це і є у випадку зі справою Мартиненка. 

Так само Надіч порушила низку інших норм КПК і Закону “Про адвокатуру і адвокатську діяльність”, які передбачають дотримання порядку у залі, підкорення вимогам головуючого судді і дотримання правил етичної поведінки. 

Примітно, що 2017 року голова Ради адвокатів Київської області Петро Бойко, який до середини літа 2020 був адвокатом Мартиненка, розкритикував одну із адвокаток, яка самовільно вийшла із зали судового засідання. Він сказав, що це “це в жодному разі не правомірна поведінка і вона не вписується в рамки Правил адвокатської етики”.

Тому ЦПК просить КДКА за місцезнаходженням основного робочого місця Надіч, що у Миколаївській області, відкрити дисциплінарне провадження і притягнути адвокатку до відповідальності і зупинити право на заняття адвокатською діяльністю на рік. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАБУ взялося розслідувати брехню в декларації на понад 1,5 млн грн заступника міністра соцполітики після заяви ЦПК

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності