Підтримати

ЦПК виграв у суді справу в ексрадника Богатирьової

Шевченківський райсуд Києва задовольнив заяву Центру протидії корупції (ЦПК) і зобов’язав колишнього радника ексміністра охорони здоров’я часів президента-втікача Віктора Януковича Раїси Богатирьової Дмитра Підтуркіна повернути активістам гроші — майже 3 тисячі гривень. Раніше Підтуркін відсудив кошти в ЦПК  за “моральну шкоду”, а потім, після перегляду рішення Верховним судом, жодного разу не прийшов на повторні засідання щодо свого ж позову.

Так, Дмитро Підтуркін навесні 2016 року подав до ЦПК позов про захист честі, гідності та ділової репутації. Він вимагав визнати недостовірною інформацію, яку колишня членкиня правління ЦПК Олександра Устінова озвучила на заході “СТОП ПОЛІО: здоров’я нації чи інформаційна війна?”.

Тоді вона,зокрема, заявила: “Медконтроль” – це сайт, який належить Дмитру Підтуркіну. Він був головою тендерного комітету при Пані Богатирьовій”.

Разом з тим, адвокат Підтуркіна в іншій справі проти благодійного фонду “Пацієнти України” сам надав документи, які підтверджують, що його підзахисний був радником Міністра охорони здоров’я часів Януковича, а також входив до низки робочих груп щодо ліків.  

Незважаючи на це, Підтуркін переміг у Шевченківському районному суді Києва та апеляційному суді. З ЦПК стягнули на користь радника Богатирьової 1000 грн компенсації за моральну шкоду.

Проте Верховний суд скасував рішення Шевченківського районного суду Києва і ухвалу суду апеляційної інстанції та направив справу на новий розгляд.

Від початку нового судового розгляду Дмитро Підтуркін жодного разу не з’явився на судових засіданнях, при цьому не пояснивши причини відсутності.

Суд на абсолютно законних підставах залишив позов Підтуркіна про захист честі та гідності без розгляду, адже він двічі пропустив засідання без поважних на те причин, до того ж не просив суд розглядати справу без його участі, як того вимагає закон. “Центр протидії корупції”, у свою чергу, звернувся до суду із заявою про поворот виконання рішення, тобто повернення сплачених на користь Дмитра Підтуркіна коштів”, – каже юрист ЦПК Олексій Бойко.

Заяву ЦПК Шевченківський райсуд задовольнив і організації повернули 2929,20 грн. До цієї суми входять 1000 грн, які ми раніше заплатили Підтуркіну за “моральну шкоду”, та судові витрати.

Центр протидії корупції не потребує цих грошей і хотів би віддати їх на добру справу. Для цього ми проводимо опитування про найкращий спосіб як витратити цю суму. Участь в опитуванні можна взяти нижче:

Нагадаємо, команда МОЗ Раїси Богатирьової перебуває у міжнародному розшуку. Її підозрюють у привласненні і розтрат майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим становищем на суму 6 481 594,72 грн.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
АНОНС – Куратор 100 мільярдів. Як Степанов без зайвих очей обиратиме очільника Національної служби здоров’я
У Дніпрі під приводом боротьби з коронавірусом хотіли без тендеру освоїти 2 млн грн
Що важливо для захисту лікарів під час пандемії: конспект розмови з фахівцем

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності