ЦПК відкликав позов щодо розсекречення конфіскації 1,5 млрд Януковича

Центр протидії корупції відкликав позов про розсекречення вироку Краматорського міського суду щодо конфіскації 1,5 мільярда доларів екс-президента Віктора Януковича і його оточення.

Відтак, Окружний адміністративний суд Києва залишив позов активістів без розгляду.

Ухвала про відмову від позову

Під час підготовчого засідання адвокат кіпрської компанії Akemi management ltd подав клопотання щодо долучення до позову громадської організації компанії в якості третьої особи без самостійних вимог.

За словами представника, рішенням Краматорського суду в Akemi management ltd конфіскували певну суму коштів, через що компанія має власний інтерес до розсекречення вироку. Попри заперечення всіх сторін – і від позивача (ЦПК), і від відповідачів (Генеральна прокуратура України, Військова прокуратура сил АТО, Державна судова адміністрація та ДП”Інформаційні системи”), суддя О.Василенкова задовольнила клопотання представника офшорної компанії.

У содовому засідання виконавчий директор ЦПК Дар’я Каленюк заявила, що ГПУ використає участь Akemi management ltd у дискредитації громадської організації та буде звинувачувати Центр у підтримці та “підігруванні” компаніям з оточення Януковича.

“Ми відкликаємо наш позов та не підтримуємо далі наших позовних вимог”, — повідомила Каленюк одразу після того, як суддя долучила до справи кіпрську Akemi management ltd. У такому складі справа судом не слухалася.

Як відомо, 28 березня Краматорський міський суд конфіскував 1,5 мільярда доларів Януковича і його оточення. При цьому, вирок суду було засекречено.

Через місяць рішення набуло чинності, бо його, за словами генпрокурора, ніхто не оскаржував в апеляційній судовій інстанції. Цим же вироком Краматорський міськсуд затвердив угоду зі слідством колишнього директора компанії “Газ Україна-2020” Аркадія Кашкіна. На думку ЦПК, прокурори уклали угоду з “відбувайлом”, який не міг дати покази та свідчення, на підставі яких здійснили спецконфіскацію.

23 жовтня 2017 року громадська організація “Центр протидії корупції” подала позов проти генерального прокурора Юрія Луценка, Військового прокурора сил АТО Костянтина Кулика, Державної судової адміністрації та ДП “Інформаційні судові системи”.

ЦПК назвав обґрунтованість засекречення сумнівною та вимагав скасувати низку рішень, якими було засекречено вирок суду, та оприлюднити його в Єдиному реєстрі судових рішень.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Більше без яєць по 17 і картоплі по 22? Рада прийняла законопроєкт, який змусить Міноборони показати ціну закупівель для ЗСУ за одиницю продукції
Якими плітками обріс скандал із “яйцями по 17 гривень” і що треба зробити, щоб справді вирішити проблему із закупівлями Міноборони
Українські ГО закликають лідерів західного світу не допустити масштабної гуманітарної катастрофи в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності