ЦПК та Автомайдан звернулися до Мін’юсту щодо конфіскації активів російського олігарха Дерипаски

Центр протидії корупції та «Всеукраїнське об’єднання Автомайдан» звернулися до Міністерства юстиції щодо конфіскації активів компаній, які пов’язані із російським олігархом Олегом Дерипаскою. 

Так, з травня 2022 року в Україні діє закон, який дозволяє ефективно конфіскувати майно підсанкційних осіб та компаній, які сприяли російському вторгненню в Україну. ЦПК брали активну участь у його розробці та впровадженні. 

Механізм передбачає наступне. РНБО накладає санкції на певних осіб чи компанії у вигляді блокування активів. Міністерство юстиції звертається із заявою до Вищого антикорупційного суду про стягнення таких активів у дохід держави. Після чого ВАКС має розглянути позов і прийняти відповідне рішення протягом 10 днів. 

З початку дії механізму Мін’юстом подано заяви щодо 9 осіб: російських олігархів Владіміра Євтушенкова та Міхаіла Шелкова, депутатів держдуми рф Романа Лябихова та Боріса Пайкіна, сенатора рф Сєргєя Колбіна, ректорів російських університетів Олєга Полухіна, Анатолія Торкунова та Андрєя Фалалєєва, а також експрезидента Віктора Януковича. 

Водночас поза увагою поки що залишається значна частина росіян та їх пособників, які володіють в Україні значними активами, серед яких слід окремо виділити олігарха Олега Дерипаску. 

Отже, у зверненні ЦПК та Автомайдан просять перевірити підстави щодо стягнення в дохід держави активи зареєстрованих в Україні компаній, які можуть бути пов’язані з росіянином, зокрема: 

  • ТОВ «Миколаївський глиноземний завод». Статутний фонд: 1 524 126 720 грн;
  • ТОВ «Гуардон Україна». Статутний фонд: 1 526 688 144,50 грн;
  • ТОВ «Компанія «Алюміній України». Статутний фонд: 534 657 925,86 грн;
  • ТОВ «СЦ «Металург». Статутний фонд: 14 183 762,35 грн;
  • ТОВ «Глухівський кар’єр кварцитів». Статутний фонд: 5 948 639 грн.
  • ПрАТ “Жежелівський кар’єр”. Статутний фонд: 13 129 690 грн 
  • ПрАТ “Хустський кар’єр”. Статутний фонд: 3 278 520 грн.

У зверненні міститься детальний опис щодо зв’язків Олега Дерипаски з цими компаніями, а також інформація про підстави для застосування конфіскації майна. 

ЦПК та Автомайдан закликають Мін’юст звернутися до ВАКС щодо конфіскації відповідних активів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Під виглядом “ефективного управління” конфіскованими активами росіян “Слуги народу” протягують для АРМА можливість будувати рейдерські схеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності