ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

Громадська організація “Центр протидії корупції” звернулася до Національного агентства з питань запобігання корупції через можливий конфлікт інтересів заступника генерального прокурора Олексія Симоненка.

23 грудня 2020 року керівниця Офісу генпрокурора Ірина Венедіктова відвела себе від справи Татарова і поклала на Симоненка повноваження керівника органу прокуратури та Генерального прокурора. Нагадаємо, заступника голови Офісу президента Олега Татарова разом із забудовником Максимом Микитасем підозрювали у хабарі експерту в справі щодо заволодіння 81 млн грн Національної гвардії України.

Отримавши такі повноваження, Симоненко одразу забрав провадження в Національного антикорупційного бюро України і передав його слідчому управлінню Служби безпеки України. 

Далі Симоненко прибрав зі справи прокурорів Антикорупційної прокуратури, передавши її Департаменту нагляду за органами безпеки, фіскальною та прикордонною службами. До речі, згідно з наказом Венедіктової саме Симоненко був визначений як відповідальний за стан організації роботи цього Департаменту. 

Після цього він двічі погоджував клопотання про продовження строку досудового розслідування, але це не вдалося, тому ще в березні справу мали передати до суду. Однак прокурори вже більш ніж шість місяців “тягнуть резину”: Симоненко близько 10 разів звертався до судів різних інстанцій із заявами про роз’яснення судових рішень, безпідставними апеляційними та касаційними скаргами.

Дивні дії Симоненка можуть пояснюватися його близькими відносинами з Татаровим. На початку вересня “Українська правда” зробила репортаж із дня народження заступника голови Офісу президента. Симоненко приїхав святкувати на службовому автомобілі. Він залишався на святкуванні після третьої ночі, чи не найдовше серед усіх гостей. 

При цьому на момент святкування кримінальне провадження щодо Татарова не закривалося, сам іменинник мав у ній статус підозрюваного, а на Симоненка у цій справі покладено повноваження керівника органу прокуратури та Генерального прокурора.

Центр протидії корупції просить НАЗК перевірити можливе вчинення Симоненком адміністративних правопорушень. Прокурора можуть оштрафувати і згодом звільнити. 

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності