ЦПК скаржиться до суду на бездіяльність Венедіктової через появу Байдена серед підписантів петиції щодо звільнення Татарова

Центр протидії корупції подав скаргу до Печерського районного суду Києва на бездіяльність генеральної прокурорки Ірини Венедіктової, яка не відреагувала на заяву про злочин щодо ймовірної фальсифікації петиції на сайті президента щодо звільнення заступника голови Офісу президента Олега Татарова. 

Петиція, зареєстрована на сайті президента головою правління ЦПК Віталієм Шабуніним 26 березня, набрала необхідних 25 тисяч голосів. Однак напередодні закінчення голосування  було зафіксоване втручання в цю петицію, адже серед підписантів з’явився користувач з іменем “Joe Biden”. 

Через це Центр протидії корупції  17 червня звернувся з заявами про злочин до Генеральної прокурорки Ірини Венедіктової та до керівника Національної поліції Ігоря Клименка. 

Генеральна прокуратура і Нацполіція повинні були внести відомості у ЄРДР, що означало б початок розслідування, але не зробили цього. Через це ЦПК звернувся до суду, посилаючись на бездіяльність правоохоронців. 

Сьогодні стало відомо, що поліція почала розслідування, хоча начебто не за заявою ЦПК. Однак ЦПК буде добиватися статусу заявника для можливості контролювати розслідування. 

“Учора стало відомо, що Зеленський відмовився звільняти Татарова, хоча мав на це всі повноваження. Це доказало, що президент розділяє цінності Татарова щодо хабарів та Революції Гідності. Після ганебного зливу справи Татарова, не дивно що на офіційному сайті Офісу президента відбулися такі втручання. Однак цей інцидент підриває довіру до всієї діджиталізації країни, що має на меті Зеленський”, – коментує голова правління ЦПК Віталій Шабунін. 

Для того, щоб підтримати електронну петицію, потрібно зареєструватися (або авторизуватися) через сервіс ID.GOV.UA. Коли серед підписантів з’явився однофамілець президента США «Joe Biden», стало зрозуміло про втручання в підтримку петиції. Тобто поява цього ім’я може трактуватися лише як дискредитація над системою петицій та намаганням нівелювати їх результати. 

У заяві про злочин Центр протидії корупції вказав, що такі дії мають ознаки злочину, а саме незаконного придбання, збуту або використання спеціальних технічних засобів отримання інформації, або несанкціонованого втручання в роботу електронної ідентифікації ID.GOV.UA щодо авторизації на сайті Президента України. 

Опісля оприлюднення інформації про підпис Байдена, Держспецзв’язку оприлюднило заяву. Там рапортували, що “національна система електронних довірчих послуг спрацювала надійно. Незважаючи на використані хакерами ресурси, скомпрометованим електронним підписом неможливо було підписати будь-які документи”. Однак незрозуміло, як офіціний сайт Президента, разом з ID.GOV.UA пропустили авторизацію за електронним підписом, яким навіть підписати нічого було неможливо.

Держспецзв’язку також зазначав, що це хакерська атака з компрометацією особистого ключа (незаконне заволодіння та використання). Однак, не написавши, який ключ було скомпрометовано.

Варіантів, як писав голова ГО “Електронна демократія” Володимир Фльонц, два:
а) скомпрометовано ключ КНЕДП АТ КБ “Приватбанк”, яким було видано несправжній (фейковий) сертифікат на ім’я Joe Biden. 
б) скомпрометовано лише ключ Joe Biden, значить виданий він був цілком легально, на реальну особу. 

Нагадаємо, що НАБУ та САП підозрювали заступника голови Офісу президента Олега Татарова в тому, що під час роботи в “Укрбуді” разом з групою осіб дав хабар за недостовірний висновок судового експерта. Справа стосувалася махінацій під час закупівлі квартир для Нацгвардії. Збитки державі оцінюють у 81 млн гривень.

У грудні 2020 року Татарову оголосили підозру, однак згодом справу забрали в антикорупційних органів та передали Службі безпеки України. Детальніше про злив справи Татарова можна прочитати у статті експерта ЦПК Вадима Валька на Українській правді.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності