ЦПК розцінює підпал будинку Віталія Шабуніна як посягання на його життя та членів його родини

ГО “Центр протидії корупції” вважає, що відбувся не просто підпал будинку голови правління організації Віталія Шабуніна, а напад і посягання на його життя та його родини. Ми пов’язуємо це з професійною антикорупційною діяльністю Віталія та “ЦПК”. Нічний підпал будинку є частиною системної  кампанії, якою хочуть залякати команду “Центру Протидії Корупції” та спинити нашу діяльність. 

Ми не довіряємо слідству, яке здійснює поліція, а також будемо добиватися зміни кваліфікації злочину, оскільки попередньо правоохоронці кваліфікували пожежу як умисне пошкодження майна (частина 2 статті 194 КК). Також ми як організація вимагатимемо зміни підслідності справи, оскільки поліція перебуває під безпосереднім впливом міністра внутрішніх справ Арсена Авакова, відставки якого ми вимагаємо тривалий час.

Віталій Шабунін

Проти “Центру Протидії Корупції” системно протягом багатьох років здійснюється тиск правоохоронних органів та окремих корупціонерів. Цей тиск проявляється в дискредитаційних кампаніях, кримінальних переслідуваннях та фізичних нападах. Кілька років тому Віталію Шабуніну залили очі  зеленкою, а нещодавно поліція відкрила чергове фіктивне кримінальне провадження щодо діяльності ЦПК за заявою нардепа Андрія Деркача. Проти ЦПК є численні судові позови від чиновників, сфальсифіковані кримінальні провадження. Організація проводила безліч резонансних розслідувань про корупційні схеми, направила сотні заяв про злочин за фактами корупції, в тому числі щодо топпосадовців. Такі ініційовані ЦПК справи розслідуються, а деякі вже розглядаються в судах.

“Поліція кваліфікує підпал як умисне знищення та пошкодження майна, але ми не згодні з такою кваліфікацією. Це чітко і ясно – посягання на життя та здоров’я Віталія Шабуніна та його родини. Відповідно до Кримінального кодексу, ми називаємо це замахом на вбивство. Що про це свідчить? Підпал відбувся вночі, коли нападникам було точно зрозуміло, що всередині є люди і вони сплять. Те, що Віталій живе вдома з великою родиною – це публічна інформація, оприлюднена в його декларації. За словами свідків, джерелом вогню був предмет, який потрапив під двері будинку: із нього миттєво загорілася вогняна куля, яка вже за хвилину була на даху будинку”, – зазначає член правління ЦПК та адвокат Віталія Шабуніна Олена Щербан.

Уже зараз є свідчення того, що поліція намагатиметься зашкодити належному розслідуванню: так, представники організації просили поліцію у телефонному режимі не розпочинати слідчі дії без їхньої присутності, однак правоохоронці проігнорували прохання, вилучивши предмети з місця події за відсутності самого Віталія як  власника та його адвоката.

Ми наголошуємо, що держава лише за рік діяльності президента Володимира Зеленського дійшла до того етапу, коли громадські активісти перебувають на найвищому рівні небезпеки. І наша організація зокрема, і всі її члени з родинами перебувають у небезпеці. Це засвідчує повна бездіяльність правоохоронних органів в розслідуванні атак на ГО “Центр протидії корупції” та інших активістів по всій країні.

Ми звертаємося до президента України Володимира Зеленського взяти на особистий контроль розслідування нападів на активістів,  в тому числі на посягання на життя Віталія Шабуніна та його родини.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Закликаємо народних депутатів врахувати рекомендації Венеційської комісії в законі про процедуру призначення суддів Конституційного Суду
Активісти перекрили автостраду міжнародного значення між Німеччиною та Польщею з вимогою, щоб Європейський союз припинив торгівлю з Росією!
ДБР вдруге закрило кримінальне провадження щодо ймовірного відмивання грошей соратником Коломойського

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності