Підтримати

ЦПК проти Пинзеника: Верховний суд визнав цифри оціночним судженням

Верховний суд з блискавичною швидкістю та без залучення сторін ухвалив рішення у справі Центру протидії корупції проти нардепа Павла Пинзеника. Суд вирішив, що неправдиві цифри, озвучені Пинзеником, є оціночними судженнями та не підлягають спростуванню.

Верховний суд вирішив, що цифри, озвучені депутатом від Народного фронту Павлом Пинзеником під час прес-брифінгу у травні 2017 року, є оціночними судженнями про ЦПК та її членів, а тому не підлягають спростуванню.

Чинне законодавство в такій категорії спорів розрізняє оціночні судження та фактичні твердження. Останні підлягають спростуванню, якщо є недостовірними на відміну від оціночних суджень. Головною відмінністю оціночних суджень є саме те, що вони не містять фактичних даних, які можна легко перевірити, а лише критику, оцінку та думки.

“Суми доходів, виражені в конкретних цифрах, якраз і є даним, які можна легко перевірити. Проте виходить, що Верховний суд вважає, що цифри доходів не можна перевірити і вони не є фактичними даними. Більше того, подані ЦПК та членами правління документи не були взяті до уваги та жодним чином оцінені, — зазначає юрист ЦПК Олена Щербан. Така практика суду означає, що відтепер будь-кого можна публічно оббрехати щодо розміру заробітної плати, кількості квартир, дітей чи компаній, і це буде вважатися оціночними судженнями та не підлягатиме спростуванню”, — додає вона.

Ще більше дивує швидкість ухвалення рішення судом. Пинзеник подав касаційну скаргу в лютому 2018 і вже отримав рішення. Це в той час, коли в суді застрягли тисячі нерозглянутих справ ще з 2015 та 2016 років. Наприклад, скарга ЦПК у подібній справі з 2017 року ще не розглядалася. Проте в цьому випадку суд вирішив розглядати справу з блискавичною швидкістю в спрощеному порядку, не покликавши навіть сторони.

Нагадаємо, що нардеп Пинзеник 23 травня 2017 року провів прес-брифінг у Верховній Раді,  під час якого заявив що ЦПК порушує закон про діяльність неприбуткових організацій та озвучив брехливі цифри про нібито отримання коштів членами організації паралельно із зарплатою. Також він продемонстрував фільм з неправдивими даними про Центр протидії корупції та пригрозив забрати у громадської організації статус неприбуткової.

Під час прес-брифінгу нардеп озвучив неправдиві цифри, які назвав доходами членів правління організації за 2016 та початок 2017 року при чому з уточненням, що ці доходи отримані ними як ФОП (фізичними особами-підприємцями).

Саме тому ЦПК звернувся до суду із позовом до нардепа щодо спростування перш за все цифр, які були далекими від реальності.

Цитата зі слів Пинзеника:

Попри велику заробітну плату членів цього об’єднання додатково кошти виводилися на фізичних осіб-підприємців:

  • ФОП Шабунін В.В. отримав протягом 2016-2017 років, 1,7 млн. гривень;
  • ФОП Устінова О.Ю. з тої ж самої організації — 1,86 млн. грн;
  • ФОП Каленюк Д.М. отримала протягом 2016-2017 років 130 тис. грн.”

На підтвердження невідповідності цифр про доходи члени правління ЦПК подали копії податкових декларацій, довідок про доходи, а також витяги з Єдиного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців про те, що, наприклад, ФОП Шабунін та ФОП Каленюк взагалі давно ліквідовані.

Крім того, у січні 2018 ЦПК виграв апеляцію у справі проти Пинзеника щодо поширення недостовірної інформації про організацію. Апеляційний суд міста Києва визнав недостовірною поширену Пинзеником інформацію і зобов’язав його протягом місяця спростувати її на такому ж брифінгу.

Варто відмітити, що саме за заявою народного депутата Павла Пинзеника в червні фіскальна служба та Генпрокуратура України відкрили кримінальне провадження проти керівництва ЦПК.

Важливо, що саме на основі цієї інформації побудували цілу дискредитаційну кампанію проти ЦПК за начебто несплату податків не лише в Україні, але й за кордоном.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Підозрювана в держперевороті Савченко та прихильниця ексрегіоналів: кого просувають в члени комісії з відбору керівника Бюро економічної безпеки
Депутати подалися у комісію з відбору керівника Бюро економічної безпеки – розповідаємо хто
До 35-х роковин трагедії на ЧАЕС ЦПК разом з партнерами відкрили виставку у Раді

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності