Підтримати

ЦПК просить АМКУ скасувати дозвіл на продаж акцій “Дніпровського коксохіму” компанії Ахметова та Новинського

У квітні 2019 року Антимонопольний комітет України  надав дозвіл на придбання акцій “Дніпровського коксохімічного заводу” компанії Metinvest B.V. (м. Гаага, Нідерланди) Ріната Ахметова та народного депутата Вадима Новинського.

Це сталося попри те, що у 2018 році Голова АМКУ Юрій Терентьєв заявляв, що АМКУ бачить монополізацію коксохімічного ринку компанією Metinvest B.V.

У січні 2019 року Metinvest B.V. вже був співвласником чотирьох з восьми коксохімічних заводів, розташованих на підконтрольній Україні території. 

Під час розгляду заяви Metinvest B.V. щодо купівлі акцій “Дніпровського коксохімічного заводу” Антимонопольний комітет розглядав інше коксохімічне підприємство “Южкокс” як конкурента “Метінвесту“. Хоча на той момент “Южкокс” вже втратив такий статус.  На початку 2019 року Metinvest B.V. без відома АМКУ став співвласником ПрАТ “Южкокс”. 

Також Центр протидії корупції зібрав докази, які підтверджують, що станом на день ухвали рішення Антимонопольним комітетом  Metinvest B.V. через низку іноземних компаній вже здійснювало фактичний контроль над ПрАТ “Дніпровський коксохімічний завод».

ЦПК звернувся до АМКУ з проханням переглянути та скасувати рішення про дозвіл Metinvest B.V. придбати акції «Дніпровського коксохімічного заводу“.

Детальніше про монополіцазацію коксохімічної галузі України – у спільному проєкті Центру протидії корупції у партнерстві з Українською правдою та програмою “Схеми: корупція в деталях – RFERL”.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності