ЦПК подав в суд на Поліцію за бездіяльність та вимагає відкрити справу за напад на Шабуніна

Центр протидії корупції хоче через суд змусити Національну поліцію розслідувати напад на Віталія Шабуніна, у результаті якого голова правління організації отримав хімічний опік обох очей.

Відповідну скаргу до суду подав сьогодні облитий зеленкою Віталій Шабунін. Поліція не відкрила кримінальне провадження за заявою про нанесення йому легких тілесних ушкоджень протягом 24 годин, як того вимагає Кримінальний процесуальний кодекс, тому антикорупціонер пішов до суду.

Водночас, вчора стало відомо про те, що Прокуратура Києва таки відкрила кримінальну справу через провокації під антикорупційною прокуратурою 17 липня, але кваліфікувала події лише як хуліганство, вчинене групою осіб (ч. 2 ст. 296 КК України).

У ЦПК пояснюють, що ця кримінальна справа відкрита за вказівкою генпрокурора Луценка, а не за заявою Шабуніна, яку він подав після нападу до Шевченківського райвідділку поліції.

“Це спроба “відмазати” провокаторів та нападників на Шабуніна легким адміністративним покаранням “за хуліганство”, а не за статтею “легкі тілесні ушкодження“ (ст. 125 КК України), що передбачає кримінальну відповідальність нападників на голову ЦПК”, — зазначає юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Нагадаємо, Шабунін подав заяву в Поліцію про напад на нього та нанесення легких тілесних ушкоджень 17 липня.

До заяви він додав медичний висновок про хімічний опік обох очей, виданий Олександрівською лікарнею, куди його відвезли після того, як невідомі особи, перевдягнені у військових, вилили йому в обличчя зеленку.

У день нападу поліція затримала двох нападників та згодом відпустила їх, склавши адміністративні протоколи на провокаторів за дрібне хуліганство. Нападникам загрожує лише дрібний штраф.

Слід зазначити, що відкрита на другий день після інциденту прокуратурою кримінальна справа немає нічого спільно саме з нападом на Віталія Шабуніна та стосується лише статті “хуліганство” і очевидно буде закрита через відсутність складу злочину хуліганства

Це дає можливість поліції закрити справу на підставі того, що вони просто не знайдуть фактів кримінального хуліганства. Адже інцидент стосувався саме неправомірних дій щодо нанесення ушкоджень конкретній особі, тобто Віталію Шабуніну, який через дії провокаторів отримав хімічні опіки обох очей та тимчасову непрацездатність.

Справа в тому, що єдина можливість покарати нападників, які залили очі Шабуніна зеленкою — це відкрити кримінальне провадження за статтею “легкі тілесні ушкодження. Поліція може це зробити лише за заявою потерпілого.

“Поліції вигідно кваліфікувати дії провокаторів лише як адміністративне хуліганство та закрити очі на легкі тілесні ушкодження по відношенню до Шабуніна. Це дозволить нападникам відбутися незначними штрафами”, — додає юрист ЦПК Олена Щербан.

Нагадаємо, що 17 липня група молодиків у військовій формі напали на голову правління Центру протидії корупції Віталія Шабуніна під стінами САП та залили очі зеленкою. Згідно з медичним висновком Олександрівської лікарні, у Шабуніна хімічний опік обох очей.

Інцидент стався під час провокації, коли активісти Центру протидії корупції, Автомайдану та Небайдужих приїхали під стіни Спеціалізованої антикорупційної прокуратури провести акцію за відставку її очільника Назара Холодницького. Причиною цього стало закриття ним “справи рюкзаків” проти сина міністра внутрішніх справ Олександра Авакова та екс-заступника міністра Сергія Чеботаря. Активісти привезли Холодницькому рюкзак за написом “Пакуй рюкзак і на вихід”.

Щоб завадити акції активістів під стіни САП зігнали бабусь, підлітків та молодиків у військовій формі на чолі з колишнім поліціянтом Іллею Кивою. Більшість з присутніх була представниками поліції в цивільній, військовій та поліцейській формі.

Нагадаємо, що рік тому під військоматом Віталію Шабуніну провокатор Філімоненко приснув в обличчя газовим балончиком через що Шабунін потрапив до лікарні з хімічним опіком очей. Тим не менше справа про це до цих пір не розслідується.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
AntAC’s letter to Atlantic Council regarding Akhmetov’s funding
Заява громадськості щодо катастрофічних екологічних наслідків бездіяльності Верховної Ради
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності