Підтримати

ЦПК переміг у суді доньку та ексдружину одіозного судді-втікача Татькова

Печерський районний суд відмовив колишній дружині і доньці ексголови Вищого господарського суду України Віктора Татькова, які просили видалити інформацію про них із Реєстру публічних діячів Pep.org.ua, створеного Центром протидії корупції.

Колишня дружина судді Зоя Татькова і його донька Єлєна Татькова звернулися з позовом до Печерського районного суду Києва з вимогою видалити інформацію про них із Реєстру публічних діячів. Вони посилалися на те, що нібито не є публічними особами і вже не пов’язані із Татьковим, тому інформація на сайті нібито є розповсюдженням їхніх персональних даних та втручанням у приватне життя.

На сайті, зокрема, міститься інформація про те, що на Зою Татькову зареєстрована компанія Vebelle Royal G SL в Іспанії. Примітно, що Татькова не змогла продати віллу в Іспанії, бо потенційна покупчиня знайшла її у цьому ж Реєстрі публічних діячів ЦПК і відмовилася придбати нерухомість, адже фірма-продавець могла бути пов’язана із корупцією та відмиванням грошей.

Також відображені результати розслідування програми “Схеми”, з якого випливає, що Татькова разом із згаданою вище донькою Єлєною володіють великою кількістю нерухомості в Іспанії. За даними “Схем”, екссуддю Татькова бачили в одному з будинків сусіди. 

Проте Печерський суд відмовив обом у видаленні інформації із Реєстру. Зокрема, суд послався на те, що інформація щодо Зої Татькової має суспільний інтерес, адже опосередковано стосується розшукуваного слідством судді. Більше того, сама Татькова раніше очолювала Донецьке регіональне відділення Національної школи суддів України, тобто була публічним діячем, інформація про якого може бути оприлюднена. 

Суд також вказав на те, що інформація на Pep.org.ua є відкритою, адже міститься у державних реєстрах, тобто може вільно розповсюджуватися. Це стосується і доньки Татькова Єлєни, яка, хоч і не є публічним діячем, проте має зареєстровані в Україні та за кордоном корпоративні права. 

Вперше суд у справі, де відповідачем є Центр протидії корупції, вказав, що “…поширення оспорюваної інформації обумовлено в першу чергу виконання ним (ЦПК – ред.) своїх основних статутних завдань щодо запобігання та протидії політичній корупції в Україні та розбудові громадянського суспільства, серед іншого збирає та поширює інформацію щодо діяльності національних публічних діячів, що однозначно є предметом значного суспільного інтересу”.

Суд, можна сказати, створив умовний прецедент. Адже вперше судді не просто відмовили позивачу, а ще й погодилися, що ЦПК працює заради суспільного інтересу і виконує важливу функцію із розбудови громадянського суспільства, для чого і поширює інформацію про публічних діячів та їхніх близьких родичів”, — каже юрист ЦПК Олександр Литвин. 

До слова, раніше Печерський райсуд і Апеляційний суд Києва незаконно зобов’язали ЦПК видалити з Реєстру публічних діячів інформацію про ексдепутата Миколу Мартененка, якого обвинувачують у розкраданні держпідприємств на 700 млн грн. Фактично судді знехтували тим, що інформація про Мартиненка так само була взята із відкритих джерел, а також мала надзвичайний суспільний інтерес. 

Також нагадуємо вам, хто такий суддя Татьков. Він підозрюється у втручанні в діяльність судових органів, а також у систему автоматичного розподілу справ для того, аби конкретну справу розглядав конкретний підконтрольний суддя. Внаслідок цього компанію позбавили права власності на будівлю готелю “Рассвет”.

Також Татькову інкримінують шайхрайство, привласення майна, легалізацію незаконних доходів, ухилення від сплати податків, створення злочинної організації та низку інших злочинів. Нині він переховується за кордоном і перебуває у розшуку. 

***
PEP.ORG.UA – це відкритий реєстр національних публічних діячів, який адмініструє “ЦПК” в рамках протидії відмиванню брудних коштів через фінансові установи. Ним користуються фінансові установи, нотаріуси, юридичні та інші компанії в Україні та за кордоном для ідентифікації українських політичних діячів серед своїх клієнтів. Реєстр   рекомендований до використання для цілей фінансового моніторингу Національним банком України та Державною службою фінансового моніторингу України.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності