ЦПК не отримував грошей на реформу ГПУ – документи з Посольства США

Громадська організація Центр протидії корупції не отримувала грошей від Уряду США на підтримку реформ у Генеральній прокуратурі України.

Про це йдеться в офіційному листі директора Бюро з правоохоронної діяльності та міжнародної боротьби з незаконним обігом наркотиків Посольства США в Україні Крістофера Сміта, адресованого громадській організації.

Сполучені Штати Америки не надавали пряму бюджетну підтримку ГПУ чи іншим державним органам, а 2 мільйони доларів США, [що нині розшукують слідчі ГПУ – ред.], отримали Міжнародна організація з розвитку права (IDLO) та Міністерство юстиції США, зазначено у листі.

USA_1

“Сполучені Штати Америки також надали IDLO грант у розмірі 189 765,50 доларів США, які було передано Центру протидії корупції з єдиною метою інституційної розбудови Національного Антикорупційного Бюро України та Спеціалізованої Антикорупційної прокуратури. Ці кошти були повністю відокремлені від тих 2 млн дол, що надавалися IDLO для стимулювання потрібних реформ у Генеральний прокуратурі Україні” – йдеться у листі з Посольства США.

USA_2

Також американці зазначили, що повністю задоволені тим, що допомога, надана ЦПК, була використана лише для зазначених цілей, тобто – розбудови нових антикорупційних органів. Окрім того, Посольство США не зверталося ані до Генеральної прокуратури України, ані до іншого державного органу з проханням провести розслідування використання виділених коштів.

USA_3

Посольство США не зверталося ані до Генеральної прокуратури України, ані до іншого державного органу з проханням провести розслідування використання виділених коштів.

“Відповідь від Посольства США – беззаперечне підтвердження того, що справу в ГПУ порушили безпідставно і дії слідчих – незаконні. Ми переконані, що це – прямі вказівки керівництва Шокіна-Севрука-Столярчука, яке зводить рахунки із громадською організацією. Саме тому в ГПУ не квапляться розслідувати обставини порушення цієї абсурдної справи за нашою заявою – всупереч закону відомості досі не внесено в єдиний реєстр досудових розслідувань”, – пояснює юрист Центру протидії корупції Олена Щербан.

Аналогічну відповідь отримали в ЦПК і від Міжнародної організації з розвитку права – IDLO, де зазначили, що слідчі ГПУ не зверталися до керівників проекту IDLO за інформацією про фінансування ЦПК.

USA_4

Там також підтвердили, що задоволені результатами роботи громадської організації в ракмах проекту, який фінансується IDLO, і також не зверталися до будь-яких державних органів чи ГПУ з проханням перевірити витрачання коштів за субгрантом.

Нагадаємо, 30 березня Центр протидії корупції надіслав до Генеральної прокуратури України в порядку статті 214 КПК заяву про вчинення злочину за фактом службового підроблення слідчими та прокурорами Генеральної прокуратури України. На думку юристів ЦПК, співробітники ГПУ з метою незаконного отримання інформації, що містить банківську таємницю, підробили матеріали кримінального провадження №4201600000000688 від 16 березня 2016 року.

Вказану заяву про вчинення злочину ГПУ отримано 1 квітня 2016 року, проте всупереч вимогам ст 214 КПК України, протягом 24-х годин відомості до ЄРДР не внесені та досудове розслідування не розпочато.

Як відомо, слідчі ГПУ шукають гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, повинні надходити безпосередньо на рахунки правоохоронного органу.

В інтерв’ю Українським новинам в.о. генпрокурора Юрій Севрук заявив, що ГПУ встановила, що саме ЦПК отримала ці кошти.

“Для того, щоб не було огульних звинувачень Генпрокуратури, ми повинні розібратися – скільки коштів було виділено і як вони були витрачені. Якщо порушень не було, кримінальне провадження буде закрито. Якщо були, то винні повинні понести відповідальність”, – сказав він.

Для цього в рамках досудового слідства Печерський суд Києва надав слідчим ГПУ доступ з правом вилучення речей і документів Центру протидії корупції, а також документів, що становлять банківську таємницю. Відповідні постанови видані судом в один день – 22 березня.

Центр протидії корупції вважає такі дії незаконними і називає кримінальне провадження приводом втрутитися і заблокувати роботу громадської організації, заарештувати її рахунку та розпочати кримінальне переслідування її співробітників, які публічно критикують роботу керівництва Генпрокуратури.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Проти ексзаступника генпрокрора та друга Татарова Симоненка відкрили дисциплінарне провадження за зверненням ЦПК
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності