ЦПК добився скасування тендеру “Укрзалізниці” на 4 млн грн, де перемогла компанія з “чорного списку” АМКУ

Центр протидії корупції добився відміни тендеру на понад 4 мільйони гривень, організованого “Стрийським вагоноремонтним заводом”. У тендері перемогла компанія із “чорного списку” Антимонопольного комітету України, якій заборонилибрати участь у торгах до 2021 року.

У березні 2018 року відокремлений підрозділ “Укрзалізниці” “Стрийський вагоноремонтний завод” провів тендер на закупівлю поглинальних апаратів типу А1. Переможцем торгів оголосили ТОВ “Виробниче об’єднання “Ковельсільмаш”, що запропонувало виконати замовлення за 4 101 900 грн.

Однак ця компанія взагалі не могла брати участь у тендері, адже рішенням Антимонопольного комітету України від 19 лютого 2018 року була притягнена до відповідальності через змову під час публічних закупівель. Таким чином, вона була позбавлена можливості брати участь у тендерах протягом трьох років  — до 2021.

Своєю чергою, компанія-переможець навмисне подала неправдиву довідку про те, що не притягувалася протягом останніх трьох років до відповідальності через антиконкурентні узгоджені дії на торгах.

Дивно, що замовник, тобто філія “Укрзалізниці”, навіть не перевірив достовірність інформації, вказаної у довідці. Хоча ці відомості є на офіційному сайті АМКУ, — коментує юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин. — Згідно з законом, компанія відсторонюється від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо її притягували до відповідальності через змову на торгах. Ми звернули увагу на те, що компанія подала неправдиву довідку, і звернулися до Держаудитслужби та “Укрзалізниці” з вимогою перевірити закупівлю” — додає юрист.

Після звернення ЦПК  “Стрийський вагоноремонтний завод” скасував сумнівний тендер.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Міноборони вперше за час великої війни провело відкриті закупівлі їжі для ЗСУ. Як і прогнозував ЦПК, відомі рітейлери не змогли взяти в них участь, а частину тендерів виграли старі постачальники
Міноборони опублікувало тендери на харчування для ЗСУ на 24 млрд грн. Через вимоги тендерів рітейлери все ще не зможуть в них перемогти

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності