ЦПК добився розірвання договору на майже 3 млн грн із “забаненою” за змови на торгах компанією

Центр протидії корупції добився розірвання договору на майже 3 мільйони гривень на закупівлю труб, укладеного з компанією, якій до 2020 заборонено брати участь у тендерах взагалі.

У травні 2018 року ТОВ “Євро-реконструкція”, яке забезпечує жителів лівого берега Києва гарячою водою та опаленням, провело тендер на закупівлю труб. Переможцем торгів стало ВКП ТОВ “Стальпром”, яке запропонувало поставити товар за 2 941 255 грн.

Своєю чергою, юристи ЦПК з’ясували, що 2017 року Антимонопольний комітет притягнув до відповідальності компанію-переможця за антиконкурентні дії під час торгів та оштрафував на 136 тисяч гривень. Таким чином, “Стальпром” не мала права брати участь у тендерах протягом наступних трьох років — до червня 2020 року.

Однак “Стальпром” цю обставину вирішило приховати та подати довідку про те, що не притягувалося протягом останніх трьох років до відповідальності через змови на торгах.

“Євро-реконструкція” оголосив переможцем компанію, внесену до “чорного списку”,і навіть не перевірив достовірність наданої довідки. Хоча ці відомості є на офіційному сайті Антимонопольного комітету України.

“Згідно з законом, компанія відсторонюється від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо її притягували до відповідальності через змову на торгах. Звернувши увагу на неправдиві відомості у довідці компанії-переможця ми звернулися до Держаудитслужби та ТОВ “Євро-реконструкція” із проханням розірвати договір”, — стверджує юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин.

Після звернення юристів ЦПК на веб-порталі “Прозорро” 22 червня 2018 року з’явилася інформація про те, що сторони розірвали договір про закупівлю.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Міноборони опублікувало тендери на харчування для ЗСУ на 24 млрд грн. Через вимоги тендерів рітейлери все ще не зможуть в них перемогти
ЦПК закликає відхилити законопроєкт, який суттєво збільшує верхній поріг для спрощених закупівель

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності