Підтримати

ЦПК добився розірвання договору на майже 3 млн грн із “забаненою” за змови на торгах компанією

Центр протидії корупції добився розірвання договору на майже 3 мільйони гривень на закупівлю труб, укладеного з компанією, якій до 2020 заборонено брати участь у тендерах взагалі.

У травні 2018 року ТОВ “Євро-реконструкція”, яке забезпечує жителів лівого берега Києва гарячою водою та опаленням, провело тендер на закупівлю труб. Переможцем торгів стало ВКП ТОВ “Стальпром”, яке запропонувало поставити товар за 2 941 255 грн.

Своєю чергою, юристи ЦПК з’ясували, що 2017 року Антимонопольний комітет притягнув до відповідальності компанію-переможця за антиконкурентні дії під час торгів та оштрафував на 136 тисяч гривень. Таким чином, “Стальпром” не мала права брати участь у тендерах протягом наступних трьох років — до червня 2020 року.

Однак “Стальпром” цю обставину вирішило приховати та подати довідку про те, що не притягувалося протягом останніх трьох років до відповідальності через змови на торгах.

“Євро-реконструкція” оголосив переможцем компанію, внесену до “чорного списку”,і навіть не перевірив достовірність наданої довідки. Хоча ці відомості є на офіційному сайті Антимонопольного комітету України.

“Згідно з законом, компанія відсторонюється від участі у публічних закупівлях на три роки, якщо її притягували до відповідальності через змову на торгах. Звернувши увагу на неправдиві відомості у довідці компанії-переможця ми звернулися до Держаудитслужби та ТОВ “Євро-реконструкція” із проханням розірвати договір”, — стверджує юрист Центру протидії корупції Олександр Литвин.

Після звернення юристів ЦПК на веб-порталі “Прозорро” 22 червня 2018 року з’явилася інформація про те, що сторони розірвали договір про закупівлю.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Понад 250 млн грн до держбюджету: Рада відновила велику приватизацію
Меблі замість ліків, “велике будівництво” та завищені ціни. ЦПК проаналізував рік ковідних закупівель
У Раді зареєстрували законопроєкт, який становить загрозу конкуренції на закупівлях

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності