Підтримати

ЦПК через суд змусив ГПУ відкрити кримінальну справу проти одіозного чиновника Міноборони

Печерський суд міста Києва змусив Генеральну прокуратуру України відкрити кримінальну справу стосовно одіозного директора департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України Максима Гольдарба.

Саме ця людина контролювала закупівлі неякісних бронежилетів та взуття для військових під час АТО, ліків для потреб Збройних сил у 2013 році, в результаті чого держава втратила 2,8 млн. грн., та була фігурантом інших корупційних скандалів.

Громадські активісти з Центру протидії корупції (ЦПК) звернулися до ГПУ із заявою про злочин, проте, Генпрокуратура відмовилася порушувати кримінальну справу щодо діяльності Максима Гольдарба, не знайшовши для цього достатньо підстав. Тому активісти звернулися до суду і успішно оскаржили  бездіяльність прокуратури. Суд постановив на користь активістів та зобов’язав ГПУ невідкладно відкрити кримінальне провадження.

«Під час розгляду справи суд встановив, що ГПУ взагалі не здійснювала перевірку законності дій М. Гольдарба. Натомість, таку перевірку прокурори доручили здійснити… департаменту внутрішнього аудиту, який очолював сам Гольдарб! Вочевидь, це унеможливило об’єктивність результатів та неупередженість перевірки», – коментує справу Олена Щербан, керівник юридичного департаменту Центру.

У ЦПК вважають, що Гольдарб на посаді керівника департаменту «замість попередження та усунення правопорушень» під час державних закупівель Міноборони фактично «здійснював діяльність, спрямовану на їх організацію».

Так, у своїй заяві активісти зазначили, що «керівник Департаменту М.Ю. Гольдарб неналежним чином виконував свої посадові обов‛язки, що призвело до укладення договорів про здійснення державних закупівель Міністерством з порушеннями чинного законодавства та значних втрат бюджетних коштів, а в окремих випадках – загибелі військовослужбовців Збройних сил України».

 «Ця справа – ще одне свідчення того, що Генеральна прокуратура продовжує функціонувати по-старому: покриваючи корупціонерів, а не протидіючи їм, – стверджує Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції. – Позиція ГПУ не лише суперечить прямим нормам Кримінального кодексу, а й елементарній пристойності та здоровому глузду. Люди, які допомагали розкрадати та знищувати нашу армію, мають сьогодні сидіти за гратами, а не в чиновницьких кабінетах».

Як відомо, Максим Гольдарб народився в Тульській області Росії, працював у прокуратурі міста Дебальцеве, дослужився до заступника прокурора Донецька. У 2010-му, коли Віктор Янукович почав забирати «кращих людей Донбасу» до столиці, Гольдарб став прокурором Деснянського району міста Києва. Рік тому молодий прокурор прийшов в Міноборони на посаду директора департаменту внутрішнього аудиту та фінансового контролю Міністерства оборони України.

Додатки:

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Громадські організації закликають Президента заветувати зміни до закону про фінансування партій
ЦПК виграв справу у Портнова у Верховному Суді
Верховна рада збирається поховати перевірку бенефіціарних власників в Україні

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності