ЦПК подав заяву про злочин на ГПУ

Центр протидії корупції подав заяву про злочин на дії слідчих та прокурорів Генеральної прокуратури імені Шокіна і має намір судитися.

За словами юриста громадської організації Олени Щербан, єдиний правоохоронний орган, куди ЦПК може направити заяву про злочин – Генпрокуратура: “Юридичних механізмів захисту організації у нас не так багато – в цьому і був задум ГПУ. Ми не маємо правового статусу у справі і це обмежує наші права та інструменти захисту. З юридичної точки зору ми в пастці – вимушені скаржитися на беззаконня в орган, який це беззаконня породжує”.

Кримінальне провадження, в рамках якого ГПУ отримало доступ до всіх фінансових документів Центру протидії корупції із можливістю їх виїмки, активісти називають сфабрикованим.

“Ми вважаємо це кримінальне провадження особистою помстою Столярчука, щодо якого ми не так давно направили скаргу до Шокіна з вимогою притягнути до відповідальності, а простіше – звільнити Столярчука через повну профнепридатність та злиття розслідування у справі Іванющенко”, – пояснює Віталій Шабунін, голова правління Центру протидії корупції.

Кримінальна справа щодо ЦПК – особиста помста Столярчука, благословенна Шокіним – Шабунін

“Швидкість, із якою слідчі звернулися за тимчасовим доступом, свідчить про те, що вони навіть не намагалися отримати документи в інший спосіб: запитати у нас, у проектах Уряду США. Все це виглядає як виконання конкретних вказівок керівництва, а не дотримання Кримінального кодексу”, – вважає юрист Щербан.

Так, у ЦПК вказують на низку фактичних умисних порушень Кримінально кодексу як з боку слідчих, так і суддів. Зокрема, в ухвалі суду від 22 березня не описано, в чому саме полягає злочин. Іншими словами, у слідства не було обґрунтованої підозри у вчиненні конкретного злочину, а тому вони не мали законного права вимагати в суду такого заходу як тимчасовий доступ до рахунків та всіх фінансово-бухгалтерських документів громадської організації.

У разі відмови ГПУ розслідувати зловживання власних співробітників, активісти мають намір звертатися до суду.

“Порушення таких кримінальних справ – це повернення до часів Януковича, коли правоохоронні органи використовуються як кишенькові інститути для тиску та вирішення політичних питань. Зліплена на скору руку справа, в якій немає злочину, а лише “перевіряються документи” – це особиста помста нам з боку керівництва ГПУ – Шокіна, Сервука та Столярчука”.

Активісти вважають, що це є тиском на організацію, яка жорстко критикувала діяльність не лише Генерального прокурора Віктора Шокіна, але і його заступників Юрія Севрука та Юрія Столярчука, одного з яких ймовірніше всього просуватимуть на крісло Генерального прокурора.

“Розуміючи, що Шокіна рано чи пізно знімуть, Президент та прокуратура почали вже готувати йому заміну, – додає Віталій Шабунін.  – Кандидатур декілька, всі – з команди Шокіна – Севрук та Столярчук, які завжди виконували всю брудну роботу”.

Водночас активісти спростували інформацію про отримання організацією гранту на реформування органів прокуратури та оприлюднили підтверджуючі документи.

“Ми не віримо в реанімацію ГПУ, тому ні за які гроші не взялися б за це.Натомість, ми сфокусувалися на створенні нових правоохоронних органів – Антикорупційного Бюро та спеціалізованої прокуратури, – розповідає Дарина Каленюк, виконавчий директор Центру протидії корупції. – Тому вся ця маячня навколо американських грошей – вигадка самих прокурорів, а також – привід втрутитися та заблокувати нашу роботу”. Каленюк не виключила, що слідчі також отримали дозвіл на проведення негласних слідчих дій стосовно членів команди ЦПК.

На думку адвоката Центру – Романа Маселко, існує певна схожість у діях суддів, які цькують активістів за сфабрикованими справами: “Повна відсутність аргументації та описової частини в ухвалах суду, яка б підтверджувала можливість скоєння правопорушення, говорить про фальсифікацію справ. Свого часу у людей забирали права лише за те, що вони їздили до Межигір’я, тепер за те, що відкрито критикують дії прокуратури без потреби навіть доводити склад злочину”.

Хочемо нагадати, що 25 березня стало відомо про порушення кримінального провадження Генеральною прокуратурою України та отримання прокурорами судових ухвал в Печерському суді, які дають дозвіл на доступ до всіх рахунків громадської організації, а також виїмку документів Центра протидії корупції.

Утім, в Генеральній прокуратурі, за звичкою, все спростували.

Довідково:

  • Центр протидії корупції публічно критикував керівника головного слідчого управління ГПУ Юрія Столярчука за те, що він, як процесуальний керівник у справі Юрія Іванющенка не здійснив за весь час слідства жодного руху, аби розслідувати цю справу. В результаті суд змусив ГПУ закрити кримінальне провадження.
  • Аналогічним чином саме під керівництвом Столярчука була «злита» справа екс-міністра юстиції Олени Лукаш, яка спокійно вийшла на волю.
  • Інший заступник генпрокурора – Юрій Севрук – в часи Майдану був заступником начальника управління нагляду за додержанням законів органами внутрішніх справ Головного управління нагляду за додержанням законів у кримінальному провадженні Генеральної прокуратури України. Фактично, саме ця людина слідкувала за додержанням законів загонами міліції під час Революції гідності.
Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Проти ексзаступника генпрокрора та друга Татарова Симоненка відкрили дисциплінарне провадження за зверненням ЦПК
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності