Центр протидії корупції та Українська правда перемогли Венедіктову у Верховному суді

Центр протидії корупції та Українська правда здобули перемогу у Верховному суді над генеральною прокуроркою Іриною Венедіктовою. 

У березні 2020 року вона подала позов про захист честі та гідності через статтю на Українській правді під назвою “Спрут Авакова: Як “тимчасовий міністр” нарощує свій вплив у силовому блоці”.

У статті з посиланням на співрозмовників УП йшлося, що чоловік Венедіктової – співробітник департаменту кіберполіції Нацполіції Денис Колесник – мав неабиякий вплив на роботу Державного бюро розслідувань у часи її роботи керівницею відомства. 

Зокрема, завдяки йому Венедіктова призначила своїм радником Руслана Бірюкова, який тривалий час працював у Національній поліції та входив до складу конкурсної комісії у ДБР в 2018 році. Крім того, Венедіктова брала свого чоловіка на важливі зустрічі. 

Генеральна прокурорка хотіла спростування цієї інформації і вимагала стягнути з ЦПК й УП по 150 тисяч гривень.

Печерський районний суд Києва та Київський апеляційний суд стали на бік Венедіктової, однак Верховний суд задовольнив касаційні скарги Центру протидії корупції та Української правди. Перемогу в суді здобули адвокат ЦПК Олексій Бойко та адвокат Олександр Литвин, який представляв Українську правду. 

“Верховний суд повністю погодився з нашими аргументами, ми наголошували на тому, що інформація має суспільний інтерес і є оціночними судженнями. Ми не стверджували про вчинення Венедіктовою будь-якого злочину, як про це писала її адвокатка. Крім того, керівниця прокуратури не мала права вимагати відшкодування моральної шкоди”, – зазначив Литвин.

Згідно із законом України “Про інформацію”, право громадськості знати інформацію, яка становить суспільний інтерес, переважає потенційну шкоду від її поширення. Крім того, ніхто не може бути притягнутий до відповідальності за висловлення оціночних суджень.

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності