Центр протидії корупції добивається відновлення справи про відмивання грошей Палицею, яку зливає ДБР

Центр протидії корупції оскаржив рішення Державного бюро розслідування закрити кримінальну справу щодо Ігоря Палиці – народного депутата та соратника олігарха Ігоря Коломойського.

Кілька днів тому ми повідомили, що ДБР вдруге закрило провадження про ймовірне відмивання грошей. 

Тому ми звернулися зі скаргою до Офіса Генерального прокурора України та попросили скасувати постанову про закриття провадження. А також – у зв’язку з явною неефективністю проведення ДБР слідства – передати справу в НАБУ.

Ми надали правоохоронцям інформацію, що колишня дружина Ігоря Палиці Оксана та їхній син Захар мають численні корпоративні права в українських та іноземних компаніях, у тому числі спільно з олігархом Коломойським та іншими пов’язаними з ним особами. Ми припускаємо, що розлучення подружжя Палиць у 2002 році відбулося лише з метою уникнення відображення Ігорем Палицею належного йому майна. 

У постанові про закриття написано, що у 2011 році Ігор Палиця прийняв рішення про оформлення 10% акцій у всьому нафтовому напрямку групи «Приват» на свою дружину Оксану Палицю, яка спільно із менеджерами займається вказаним бізнесом.

Але при тому Оксана Палиця дала покази, що ні вона, ні її син не займаються підприємницькою діяльністю з Коломойським. Жінка не виключила, що вони можуть володіти акціями або частками у корпоративних структурах, де також має корпоративні права Коломойський, але ніколи не отримувала дохід від компаній, де він був  учасником чи акціонером, і не мала з ним жодних фінансових взаємовідносин.

Указані покази якраз і викривають, що Оксана Палиця та Захар Палиця, не дивлячись на спільні корпоративні права у численних компаніях, у тому числі у компаніях спільно з Коломойським та іншими пов’язаними з ним особами, навіть не володіє інформацією про такі компанії, їх назви, склад засновників тощо, не приймали жодних управлінських рішень як засновники, тобто не здійснювали з сином реального управління цими компаніями, і не отримували жодних дивідендів від їх діяльності.

Але ж без такої інформації, без спільного прийняття рішень засновниками будь-якої компанії неможливе її управління, а отримання засновниками прибутку (дивідендів) від господарської діяльності і є основною метою створення будь-якої компанії. 

Тому виходить, що Оксана та Захар Палиці дійсно є номінальними власниками компаній, а реальне управління від їх імені здійснювалося іншими особами, зокрема Ігорем Палицею. 

Це повністю підтверджує факти порушення законодавства, наведені у нашій заяві про злочин.

Однак чомусь ДБР не захотіло брати до уваги такі викривальні покази.

Палиця – давній бізнес-партнер та довірена особа олігарха Ігоря Коломойського. На сайті Visaban ми зібрали всі дані про його діяльність та активи.

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності