Третій день співбесід на посаду директора НАБУ: російські паспорти родичів кандидата та сумнівне походження готівки

Комісія з обрання директора НАБУ продовжує відсіювати недоброчесних кандидатів. 

У третій день співбесіди пройшли кандидати, більшість з яких – працівники НАБУ:

1. Сергій Наумюк, керівник Четвертого підрозділу детективів головного підрозділу НАБУ.

Поряд з уже стандартними питаннями про машини та квартири невідомого походження комісія запитала кандидата про наявність у його членів сімʼї російських паспортів. Адже після початку війни в Україні у 2014 році його батьки продовжували проживати на окупованій частині Луганської області та виїхали звідти до брата, який проживає в США, тільки після повномасштабного вторгнення.

Кандидат довго намагався уникнути прямої відповіді на запитання, проте визнав, що у 2015 році його батько та брат були вимушені отримати російські паспорти через побутові причини. Зараз, за словами кандидата, перебуваючи у Хʼюстоні, його родичі подали заяви про відмову від громадянства рф до російського консульства. Копії їхніх заяв кандидат також надав комісії.

До того ж, як визнав кандидат, його брат працював у російських банках “Откритіє” у Москві та відділенні “Петрокомерцбанку” у Києві. При цьому на роботу до Москви він переїхав у 2015 році – після початку війни і втрати роботи у Києві. 

Інше питання стосувалося дружини кандидата, що працює в НАБУ. Адже якщо кандидат отримає посаду директора, у нього виникне конфлікт інтересів. Кандидат зазначив, що наразі він знаходиться в процесі розлучення з дружиною (яке, до речі, ініційоване у вересні минулого року після початку роботи конкурсної комісії) і після цього вона має звільнитися з НАБУ.   

2. Анатолій Нестерцов, заступник керівника підрозділу детективів НАБУ.

Декларація кандидата вирізняється великою кількістю заощаджень у готівці на 80 тисяч доларів. Кандидат пояснив це своєю заощадливою природою – збирав ці кошти ще зі шкільних років, у тому числі завдяки подарункам на день народження та інші свята. Заощадити вийшло і під час навчання в Академії СБУ, де Нестерцов перебував на повному забезпечення держави. При цьому квартиру і автомобіль кандидату допомогли придбати батьки.

Комісія також спитала кандидата про повʼязані з ним або родичами машини – Toyota RAV4, Honda Accord та Subaru Forester. Усі вони, за словами Нестерцова, були придбані за кошти батьків кандидата та його дружини, тож розповісти багато про походження коштів на ці автомобілі не може.

До речі, дружина Нестерцова також працює в НАБУ, як і у попереднього кандидата. За словами Нестерцова, у разі його виграшу на конкурсі їй доведеться звільнитися. 

3. Олег Опішняк, прокурор відділу запобігання правопорушенням в органах прокуратури Генеральної інспекції ОГП.

Комісія детально розпитала кандидата про земельні ділянки у Закарпатській області, які він та його родичі. За його словами, по 10 соток у селі Минай та селі Лумшори його сімʼя отримала безкоштовно. При цьому вже тоді кандидат працював в органах прокуратури. 

Схожа історія також із ділянками батьків дружини кандидата. Батько дружини отримав ділянки у Рахівському районі Закарпатської області. Саме в прокуратурі цього району починав свою карʼєру кандидат. Швидко, після отримання ці ділянки були продані. Натомість – придбана ділянка у Мукачівському районі. За словами кандидата, це було необхідно, оскільки до ділянок у Рахівському районі не було підведено газ. 

Цікаве питання виникло і щодо подарунків від матері – практично щороку вона дарувала кандидату по 40 тисяч гривень. Проте, за даними податкової, мати не мала статків, які б виправдали такі подарунки. За словами Опішняка, це гроші, отримані матірʼю під час роботи в Італії, куди виїжджала ще з 1998 року.

4. Роман Осипчук, керівник Управління внутрішнього контролю НАБУ.

Подібний конкурс – не перший для Романа Осипчука, адже у 2019 році він вже потрапляв до переліку кандидатів на посаду голови НАЗК.

У своїй декларації кандидат вказав, що його дружина отримала позику у розмірі 2,8 мільйона гривень. Проте особу, яка надала позику, кандидат не вказав. За його словами, ці гроші були використані для купівлі квартири. Проте імʼя невідомої особи він назвати не може через обіцянку дружини. 

Також комісія намагалася розпитати кандидата про клієнтів дружини, яка працює адвокатом. Проте Осипчук зазначив, що намагається не лізти у справи дружини. Водночас, відповідно до декларації кандидата, дружина отримував кошти від компанії “Руст Україна”, яка повʼязана з росіянином Рустамом Тарико. На майно та підприємства останнього СБУ у 2021 році наклала арешт, оскільки частина прибутку від нього йшла на військові дії на території України.   

Співбесіди на доброчесність серед кандидатів триватимуть до 24 лютого. За їх результатами комісія має визначити кандидатів, що на наступному тижні пройдуть оцінку на професійну компетентність. 

Раніше ми також розповідали про перебіг співбесід у перший та другий день.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Що має зробити влада, щоб отримати позитивну антикорупційну оцінку від ЄС: ЦПК розробив дорожню мапу виконання вимог Єврокомісії
Останній день співбесід серед кандидатів на директора НАБУ: машини з американських аукціонів та ігри з російських “однокласників”

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності