Театр абсурду у справі Татарова: Офіс Венедиктової “забув” докласти документ, який дозволив би продовжити розслідування

Прокурори Офісу генерального прокурора не додали до клопотання про продовження строків розслідування справи заступника керівника Офісу президента Олега Татарова один документ, через що строки не вдалося продовжити. Тепер підопічні генпрокурорки Ірини Венедіктової намагаються показово оскаржити рішення про непродовження строків, хоча це неможливо.   

У справі Татарова 1 березня 2021 року сплив останній день розслідування. Шевченківський районний суд Києва двічі відмовився продовжити строки за клопотанням прокурорів Офісу генерального прокурора, які ведуть справу після незаконного усунення НАБУ і прокурорів Спеціалізованої антикорупційної прокуратури. 

Але, як виявилося із рішення судді Олени Мєлєшак, строки не продовжено через те, що прокурори не надали суду постанову про обрахування загального строку досудового розслідування. При цьому прокурори, сам Татаров, його співучасник Костянтин Дубонос, їхні адвокати не були проти продовження строків.

Більше того, сам Татарова надіслав до суду від себе особисто позицію, що бажає продовження розслідування. 

Це може свідчити про те, що усі сторони завчасно знали про те, яке рішення ухвалить суддя Мєлєшак. Якщо прокурори так хотіли  добитися продовження розслідування,то чому ж вони не надали всі необхідні документи?

Уявіть собі, прокурори ОГП, професійні юристи, не долучили одну лише постанову, хоча і самі підозрювані, і їхні адвокати не заперечували проти продовження строків розслідування. А суддя, бачте, не продовжила. Це просто розіграний спектакль про нібито принциповість Татарова і прокурорів, хоча насправді добивалися усі вони саме зливу”, — каже юрист Центру протидії корупції Вадим Валько. 

Тепер заступник Ірини Венедіктової Олексій Симоненко оскаржив рішення щодо непродовження розслідування до Київського апеляційного суду. Хоча Кримінальним процесуальним кодексом чітко передбачено, що “ухвала слідчого судді, прийнята за результатами розгляду клопотання про продовження строку досудового розслідування, оскарженню не підлягає”. 

Це ще раз показує, що прокурори Венедіктової влаштовують для публіки театр абсурду. Для них вже ніякої ролі не грає закон, об нього просто витирають ноги. Натомість людям намагаються показати картинку, що прокуратура працює. Насправді ж все стало ясно ще тоді, коли заступник Венедіктової незаконно забрав справу в НАБУ”, — додає Валько. 

Загалом варто зазначити, що розгляд будь-яких заяв, клопотань чи скарг у справі Татарова мав би розглядатися виключно Антикорупційним судом. Але Венедіктова, як і її підлеглі, ігнорують вимоги закону і йдуть до судів загальної юрисдикції, а до ВАКС надсилають незаконні листи із проханнями не здійснювати судовий контроль за справою Татарова. 

Нагадаємо, що 17 лютого Апеляційна палата ВАКС звернулася до генеральної прокурорки Ірини Венедіктової з вимогою спонукати ДБР надати Антикорсуду рішення Печерського суду, прикриваючись яким Офіс генпрокурора незаконно забирав справу Татарова у НАБУ.

У середу, 10 березня, судді апеляції ВАКС заявили, що у разі неотримання матеріалів, будуть вирішувати питання про розгляд справи без цих матеріалів.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Труханов під вартою. Меру Одеси обрали запобіжний захід у справі заводу «Краян»

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності