Підтримати

Судова реформа: Рада в останній момент передумала очищувати дискредитовану Вищу раду правосуддя

Сьогодні Верховна Рада продовжила розгляд законопроєкту №1008, який має запустити судову реформу. Однак несподівано депутати провалили голосування за правку, яка давала міжнародним експертам вирішальне слово під час рішення про звільнення недоброчесних членів Вищої ради правосуддя.

Профільний комітет Ради спершу погодив цю поправку. Однак сьогодні несподівано голова комітету Ірина Венедіктова вирішила поставити цю поправку на підтвердження у залі Верховної Ради. Таким чином, вона не набрала достатньо голосів. 

Йдеться про правку №195- народного депутата Миколи Стефанчука до законопроєкту щодо судової реформи №1008. Вона звучить так: 

«Рішення про звільнення члена Вищої ради правосуддя вважається прийнятим, якщо подання не буде відхилене на спільному засіданні Вищої ради правосуддя та Комісії з питань доброчесності та етики більшістю голосів учасників засідання за умови, що за це проголосувало принаймні два міжнародні експерти – члени Комісії з питань доброчесності та етики». 

Без цієї правки фактично рішення про своє звільнення прийматимуть самі члені ВРП. 

“Реальна судова реформа неможлива без перезавантаження Вищої ради правосуддя. Очевидно, що без вирішального слова міжнародників в етичній комісії, ці засідання будуть фікцією. Адже члени ВРП не будуть голосувати за своє ж звільнення”, — зазначає експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

До етичної комісії, згідно із законопроєктом, мають входити 3 члени ВРП та 3 міжнародних експерти.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Вища рада правосуддя проігнорувала застереження міжнародних партнерів: офіційний документ
ВРП відмовилася карати суддів скандального ОАСКу, які визнали націоналізацію Приватбанку незаконною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності