Підтримати

Судова реформа президента Зеленського: які зміни ініціює глава держави

Президент Володимир Зеленський пропонує повністю перезавантажити Вищу кваліфікаційну комісію суддів України, яка організовує конкурси на суддівські посади та перевіряє компетентність і доброчесність чинних служителів Феміди. 

Про це йдеться у Проекті Закону про внесення змін до деяких законів України щодо діяльності органів суддівського врядування (№1008), який глава держави подав до Верховної Ради.

Згідно з текстом законопроекту, йдеться не лише про зміну прізвищ, а й про новий порядок обрання членів Комісії – одного із двох ключових органів в системі судової влади країни. Попри те, що ВККС не ухвалює остаточні рішення, саме за її рекомендацією суддів призначають та звільняють з посад.

Так, Президент пропонує змінити процедуру обрання ВККС – цим займеться спеціальна комісія у складі трьох членів Ради суддів України та трьох міжнародних експертів. Останні матимуть вирішальний голос. 

Крім того, нова ВККС має перевірити на доброчесність суддів Верховного Суду – ті, до кого не виникне питань, будуть рекомендовані до призначення на посади у суді.

Також у законопроекті йдеться про  етичну комісію, яка має стежити за доброчесністю самих членів ВККС і ВРП. Вона складатиметься з трьох членів ВРП та трьох міжнародних експертів, які за результатами перевірки зможуть ініціювати питання про звільнення недоброчесного члена ВРП/ВККС.

Більше про цей та інші законопроекти читайте у матеріалі від ЦПК для Української правди.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
ЗАЯВА – Справжня судова реформа неможлива без якісного оновлення Вищої ради правосуддя
АНОНС – Верховний суд включає турборежим у справі щодо сім’ї Суркісів і Приватбанку: це може коштувати Україні 29 млрд грн

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності