Суддя Широка дозволила поховати справу “Роттердам+” зі збитками в 40 млрд грн. Врятувати провадження може Апеляційна палата ВАКС

Суддя Вищого антикорупційного суду Катерина Широка залишила в силі постанову прокурора Дениса Демківа про закриття справи “Роттердам+”.

Цю постанову оскаржували Громадська організація “Центр протидії корупції”, Віктор Чумак, а також потерпілі Нікопольський та Запорізький заводи феросплавів. Проте слідча суддя ВАКС відхилила всі скарги.

“Широка відмовилася скасувати четверту за рахунком постанову вже другого прокурора про закриття так званого кримінального провадження “Роттердам+”. Для слідчої судді ВАКС не стало аргументом, що вже вчетверте справа закривалася з одних і тих же підстав. При цьому три попередні рази як ВАКС, так і в.о. керівника САП Грищук вказували на одні й ті ж за своєю суттю недоліки”, – коментує адвокат ЦПК Олексій Бойко.

Раніше слідча суддя Широка чітко продемонструвала свою упередженість щодо схеми “Роттердам+”. Розглядаючи скаргу колишнього народного депутата України, Віктора Чумака – заявника у даній справі, на першу постанову про закриття “справи Роттердам+”, ще прокурора САП Пономаренка від 20 серпня 2020 року, вона стверджувала, що не бачить у цій справі складу злочину.

Як неодноразово зазначали під час судових засідань, наявна в матеріалах справи судова експертиза оцінює збитки від існування схеми у 39,9 млрд грн.

Тепер уся надія на Апеляційну палату ВАКС, яка може скасувати постанову прокурора САП Демківа і відновити провадження.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності