Судді Вищого антикорсуду отримали право карати осіб, які зривають засідання

Сьогодні Верховна рада 281 голосами підтримала у другому читанні законопроєкт №5490, який дає право суддям Вищого антикорупційного суду притягувати учасників судового процесу до адміністративної відповідальності за неповагу до суду.

Законопроєкт, підготовлений Мін’юстом, надає суддям вищих спеціалізованих судів (у тому числі ВАКС) відповідні повноваження на розгляд таких справ у порядку, встановленому для місцевих, господарських та адміністративних судів, апеляційних судів та Верховного Суду.

У той час як суддя будь-якого суду мав право штрафувати за неповагу до суду, судді ВАКС, які розглядають справи щодо впливових підсудних, не могли штрафувати учасників процесу за таку поведінку.

Через це, наприклад, обвинувачений екснардеп Дмитро Крючков дозволяв собі прийти п’яним у судове засідання, у той час як  екскерівник держкомпанії “СхідГЗК” Руслан Журило – робив головуючій судді зауваження і погрожував суддям ВАКС хамити на кожному засіданні.

Своєю чергою, адвокати підозрюваних та обвинувачених могли не реагувати на зауваження суддів, принужувати їх, відверто хамити, а часом навіть погрожувати.

Проявами неповаги до суду є злісне ухилення від явки в суд свідка, потерпілого, позивача, відповідача або непідкорення зазначених осіб та інших громадян розпорядженню головуючого чи порушення порядку під час судового засідання, а також вчинення будь-яких дій, які свідчать про явну зневагу до суду або встановлених у суді правил. За такі дії порушнику загрожує штраф від 850 до 2550 грн, а за повторне вчинення порушення протягом року – штраф від 2550 до 4250 грн, виправні роботи з відрахуванням 20% заробітку або адміністративний арешт до 15 діб.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Пропозиція на 22 мільйони: що сказав Микитась на записах НАБУ і чому там прозвучали прізвища Татарова, Симоненка та Стефанішиної
Антикорупційний суд вперше розгляне питання конфіскації активів російського олігарха

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності