Судді обрали останнього необхідного члена ВРП: розказуємо, хто це

10 березня у другому турі з’їзд суддів обрав суддю Інну Плахтій членкинею Вищої ради правосуддя. 

Інна Плахтій – суддя Луцького міськрайонного суду. 

Сестра судді Наталя Плахтій працює суддею Волинського окружного адміністративного суду, а донька, Катерина Троць, – керівниця служби інспекторів ВРП. 

До призначення на посаду судді, від 2007 до 2008 рік Інна Плахтій працювала помічницею голови Апеляційного суду Волинської області, Петра Філюка, якого з’їзд суддів у жовтні 2019 року обрав суддею Конституційного Суду попри брехню в майнових  деклараціях. У 2008-2009 роках Плахтій була радницею Філюка. 

Батько судді, Борис Плахтій, працював суддею Апеляційного суду Волинської області разом з Петром Філюком. У 2006 році Борис Плахтій звільнився у відставку. 

За матеріалами Історичної правди, у 1987 році Борис Плахтій на підставі сфабрикованої КҐБ кримінальної справи, засудив до розстрілу вояка УПА Івана Гончарука. Вирок було виконано у 1989 році. 

“З’’їзд суддів обрав 4 членів Вищої ради правосуддя без проведення конкурсу та перевірок на доброчесність чи компетентність. Судді делегували до ВРП тих, хто їх покриватиме надалі. Примітно, що судді дуже поспішали призначити членів ВРП до прийняття закону, який передбачає перевірки на доброчесність майбутніх членів ВРП. Виправити ситуацію може тільки Парламент, проголосуваши за норму, яка дозволить перевірити на доброчесність уже призначених членів ВРП та звільнити їх”, – коментує експертка Центру протидії корупції Галина Чижик. 

Зауважимо, що Вища рада правосуддя – ключовий орган судової системи, саме він має звільняти суддів за порушення та призначати тих, щодо яких немає сумнівів у доброчесності та професіоналізмі.

Натомість чинна Вища рада правосуддя покриває недоброчесних суддів, зокрема, голову ОАСКу Павла Вовка та його колег, щодо яких йде розслідування НАБУ, тисне на суддів-викривачів, відпускає суддів, обвинувачених у корупції у почесну відставку з чималим утриманням.

Нагадаємо, увечері 9 березня судді обрали трьох членів ВРП. Ними стали Сергій Болотін, Валерій Суховий та Віталій Саліхов. 

Прізвища усіх трьох суддів були включені до так званого списку, який ймовірно поширював серед делегатів з’їзду суддя у відставці Анатолій Марцинкевич. Марцинкевич – це член Вищої кваліфкомісії суддів часів Януковича, люстрований після Революції Гідності.  

Детальніше про них можна прочитати за посиланням. 

Поділитись новиною

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності