Підтримати

Суд зобов’язав Нацполіцію розслідувати, як депутат Савченко став главою Миколаївської ОДА

Печерський районний суд міста Києва зобов’язав Національну поліцію України розпочати досудове розслідування з приводу фактів щодо проходження конкурсу на посаду голови Миколаївської ОДА Олексієм Савченком, оприлюднених у сюжеті «Реформа держслужби: гра в імітацію» програми «Схеми».

Після оприлюднення в сюжеті фактів, які можуть вказувати на фальсифікацію результатів конкурсу, Центр протидії корупції звернувся із заявою до Національної поліції про незаконне втручання в роботу комп’ютерної системи під час складання тестів для визначення переможця конкурсу на посаду голови Миколаївської ОДА.

У свою чергу у Нацполіції 4 листопада відповіли, що Головне слідче управління розглянуло заяву та переслало її до НАБУ «для організації розгляду та прийняття рішення». Після чого активісти звернулися до суду із скаргою на бездіяльність Національної поліції України.

«У Нацполіції помилилися. Згідно з Кримінальним кодексом, саме вони повинні розслідувати дії членів комісії та посадових осіб Нацагентства з питань державної служби у разі вчинення ними такого діяння (втручання в роботу комп’ютерів). До того ж, КПК вказує, що слідчий повинен внести дані про злочин в Єдиний реєстр не пізніше ніж протягом 24 годин після повідомлення», – зазначила юрист «Центру протидії корупції» Ольга Веретільник.

24 листопада суд задовільнив скаргу активістів і зобов’язав Нацполіцію внести дані про злочин до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати відповідне розслідування.

Раніше журналісти програми «Схеми» оприлюднили факти, які можуть свідчити про втручання в роботу комп’ютерної системи при тестуванні.

Після оприлюднення сюжету члени комісії заявили, що не звернули уваги на грубі помилки у презентації Олексія Савченка.

Костянтин Ващенко, голова Комісії з питань вищого корпусу державної служби, яка у вересні обрала переможця конкурсу на голову Миколаївської облдержадміністрації, у коментарі «Схемам» заявляв, що у комп’ютері, за яким складав тестування народний депутат від «Блоку Петра Порошенка» Олексій Савченко, стався технічний збій.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності