Суд зобов’язав Генпрокуратуру відкрити провадження проти своїх прокурорів за фабрикування справи на активістів

Центр протидії корупції через суд змусив Генеральну прокуратуру України розпочати кримінальне провадження щодо підлеглих Юрія Луценка, які фабрикували справу стосовно громадської організації.

Відповідне рішення 21 листопада ухвалив слідчий суддя Печерського суду В.А.Писанець.

Зокрема, суд постановив “внести відомості, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушенння, до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування” за заявою про злочин, яку активісти надіслали в ГПУ ще в березні поточного року.

Антикорупціонери вимагали від Генпрокуратури розслідувати факти службового підроблення матеріалів кримінального провадження, де фігурує Центр протидії корупції, слідчим Валерієм Машикою та прокурором Ольгою Варченко з департаменту “Кононенка-Грановського” з розслідування особливо важливих справ у сфері економіки.

Утім, всі заяви ЦПК у Генпрокуратурі скеровували не до Генеральної інспекції, а до департаменту “Кононенка-Грановського”, працівники якого і займалися переслідуваннями організації. Згідно електронних декларацій, сьогодні обидва працівники прокуратури – Машика та Варченко – отримали підвищення по службі.

На думку активістів, керівництво  Генпрокуратури незаконно ініціювали кримінальну справу, безпідставно отримали доступ до фінансових та бухгалтерських документів організації, та могли допустити розголошення інформації про банківські рахунки Центру, отримані в ході досудового розслідування.

“Генпрокуратура, порушуючи закон, не зареєструвала нашу заяву про злочин своїх співробітників, – коментує рішення суду Андрій Савін, юрист Центру протидії корупції, – Ми 5 місяців через суд добивалися відкриття кримінального провадження за фабрикування справи проти нас. Але після 5-ти місячного затягування судом розгляду нашої скарги та перекидання документів в самій прокуратурі, навряд чи хтось в ГПУ буде розслідувати дії колег, які фальсифікували справу”.

Нагадаємо, Генеральна прокуратура шукала на рахунках громадської організації гроші уряду США, які виділялися на реформу кримінальної юстиції і, на думку ГПУ, повинні були надходити безпосередньо на рахунки цього правоохоронного органу.

Після призначення генеральним прокурором України Юрій Луценко назвав сфабриковану справу “позором для ГПУ”. Пізніше справу закрили “за відсутністю складу кримінального правопорушення”, однак службову перевірку проводити не стали.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Заява ГО: Призначення голови Національної поліції має відбуватися виключно в результаті прозорого конкурсу
Рада наблизила Україну до виконання вимог щодо кандидатства в ЄС у протидії відмиванню коштів, проте залишися проблеми
ЦПК скаржиться на конфлікт інтересів прокурора, який зливав справу Татарова та гуляв на його вечірці

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності