Підтримати

Суд зобов’язав Генпрокуратуру розслідувати, як сім’я Авакова заволоділа 18 га землі під Харковом

Печерський районний суд Києва зобов’язав Генеральну прокуратуру України зареєструвати заяву про злочин Центру протидії корупції щодо привласнення десятків гектарів землі під Харковом фірмами з оточення міністра внутрішніх справ Арсена Авакова.

Зокрема, суд зобов’язав ГПУ розслідувати законність процедури набуття права власності на 18 гектарів рекреаційної землі поряд з харківською Окружною дорогою структурами, близькими до сім’ї міністра.

Юристи Центру протидії корупції направили заяву про злочин до першого заступника Генерального прокурора Юрія Севрука. Утім, в Генеральній прокуратурі перекинули звернення активістів на заступника прокурора Харківської області, а той – до Національного антикорупційного бюро України. У НАБУ заяву повернули до харківських прокурорів, після чого юристи Центру звернулися до суду.

Нагадаємо, як з’ясували журналісти програми Слідство.info, власником 18 гектарів лісу та корпусів дитячого закладу в Дергачівському районі, що під Харковом, стала фірма “Лісова галявина”. Історія приватизації рекреаційної ділянки почалася ще на початку 2000-х років компанією “Інвестор”, яка спочатку орендувала, а пізніше продала своєму дочірньому підприємству “Інвестор Еліт Строй” декілька земельних ділянок.

У ці земельні операції втрутилися прокурори, які наполягали на незаконності приватизації, адже значна частина ділянки є лісом, продаж якого в таких обсягах є порушенням законодавства. Восени 2011-го Вищий господарський суд постановив забрати землю у Авакова, утім в травні 2014 року, коли Аваков вже обіймав посаду міністра МВС, його компанія “Інвестор Еліт Строй” вирішила повернути собі землю і подала в суд. Першу інстанцію фірма Авакова виграла, апеляцію – програла, і знову звернулася до Вищого господарського суду, який трьома роками раніше відібрав у неї ділянку. Після виграшу у Вищому госпсуді “Інвестор Еліт Строй” перекинув землю свіжозареєстрованій фірмі “Лісова галявина”.

Кінцевим бенефіціарним власником обох компаній є Інна Авакова, дружина Арсена Авакова.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
Депутат від ОПЗЖ наплагіатив докторську дисертацію і просуває разом зі Слугами свого наукового керівника у комісію з відбору наступника Холодницького

Читайте також

Всі новини

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності