Підтримати

Суд зобов’язав поліцію розслідувати таємні витрати партії Наливайченка на лобістів у США

Шевченківський районний суд Києва задовольнив скаргу Центру протидії корупції (ЦПК) і зобов’язав Нацполіцію розпочати розслідування щодо витрат партії екс-керівника СБУ і кандидата в президенти 2019 року Валентина Наливайченка на американських лобістів у США.

У травні ЦПК подавав до Головного управління Національної поліцію заяву про внесення до Єдиного реєстру досудових розслідувань дані про те, що “Політична партія громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість” не вніс до фінансових звітів витрати на американських лобістів.

Проте поліцейські у визначений законом строк не розпочали розслідування, тому ЦПК й звернувся до суду.

Більше того, заяву ЦПК передали з Головного управління до Шевченківського районного управління Києва. Хоча за законом вони мали б самі почати розслідування, а на віддавати справу комусь іншому.

Суд задовольнив скаргу активістів і зобов’язав уповноважених осіб Головного управління Нацполіції розпочати розслідування.

Нагадаємо, “Політична партія громадсько-політичний рух Валентина Наливайченка “Справедливість” ймовірно найняла лобістів у США, використовуючи іноземну фірму.

У відкритих даних Міністерства юстиції США є інформація, що польська компанія Zeset sp.z.o.o., яка не проявляла жодної активності ані на польському, ані на українському ринках, оплатила роботу лобістів вартістю 400 тисяч доларів для партії “Справедливість”.

Керівники партії Наливайченка ймовірно порушили як американське законодавство, бо сам політик не був зареєстрований як отримувач лобістських послуг, так і українське, адже порушили порядок фінансування політичної партії.

Також ЦПК надіслав звернення до Національного агентства з питань запобігання корупції (НАЗК) для проведення перевірки звітів партії Наливайченка.

Поділитись новиною

Читайте також

Всі новини
НАЗК взялося за незадекларований годинник Hublot генпрокурорки Венедіктової
Депутати хочуть “знести” незалежну наглядову раду “Нафтогазу” та інших держпідприємств
Депутати надають нереформованій АРМА можливість втручатися у справи щодо Привату за кордоном

підписка

Отримуйте першими новини ЦПК
Заповнючи форму, я погоджуюсь з умовами Політики конфіденційності